Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Este un forum Harry Potter, pentru fanii acestuia.
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cartile Vorbitoare

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Cartile Vorbitoare Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Cartile Vorbitoare Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Cartile Vorbitoare Empty
MesajSubiect: Cartile Vorbitoare   Cartile Vorbitoare I_icon_minitimeLun Oct 13, 2008 12:27 pm

Era o zi ploioasa si plictisitoare de sambata.Anna si Ada mergeau de-alungul unui hol plin de elevi care se duceau de colo-colo.
"Ce vrei sa facem?" Intreba Ada absenta in timp ce mergea agale
"habar nu am....am putea sa...mergem in dormitor sa....dormim?Very Happy" Sugera Anna aproape inchizand ochii
"Nu...ceva mai...distractiv..."
"aaaa..gata stiu! Ii turnam lui Plesneala o galeata cu smoala in cap!" Spuse Anna malefica
"Nu...mai distractiv..." Spuse Ada
"aa..scuze..dar nu stiu ceva mai distractiv decat asta :-<" Spuse Anna trista
"Am o idee!" Spuse Ada
"Ce idee?"
"Am uitat..."
"Stai..ce ar fi daca am merge in bibleoteca...am auzit ca sunt niste carti vorbitoare...iti spun absolut tot ce le intrebi...am surprins eu o conversatie intre Draco si o fata din anul III :-?" Spuse Anna
"BUNA IDEE!:X" Aproba Ada
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Cartile Vorbitoare Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Cartile Vorbitoare Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Cartile Vorbitoare Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Vorbitoare   Cartile Vorbitoare I_icon_minitimeMar Oct 14, 2008 5:41 am

Fetele se grabira spre biblioteca . Acolo s-au dus la doamna bibliotecara.
" Buna ziua! Scuzati-ne de deranj, dar am vrea sa va intrebam daca stiti cumva de niste carti vorbitoare, care cica se afla aici. "
Bibliotecara se albi la fata, si spuse pe un ton speriat:
" Daca pentru asta ati venit, atunci sa stiti ca nu am sa va las. Trebuie sa aveti permis pentru Sectorul Interzis. "
Fetele se intoarsera suparate, si dadura nas in nas cu Leo, care mergea mandru ca stie sa isi faca semnatura.
" Leo... ce bine ca am dat de tine! Chiar la fix! "
Imediat, fetele il torturara pe bietul baiat, asa ca se pare ca a fost nevoit sa le faca o semnatura a la Leo, adica deloc credibila.
" Gata! " spuse Anna ducandu-i aprobarea doamnei bibliotecare. Femeia le zambi si le dadu voie. Logic ca si Leo isi facu prezenta. " Doar nu m-am chonuit degeaba sa va falsific semnatura profei Lastar.... "
Fetele au ajuns pe un coridor unde scria cu litere mari .
" CELE MAI CIUDATE CARTI! "
" Cele mai ciudate? Nu crezi ca toate sunt ciudate in Sectorul Interzis? " intreba Ada prostita.
" Nu stiu! ... Sa vedem . " Iar Anna impreuna cu cei doi se grabira spre coridorul cel lung. Undeva au gaist niste carti care se zbateau ca niste pesti pe uscat.
" Ai idee de cartile astea? " intreba speriat Leo.
" Nu stiu! Sa vedem " iar Ada scoase o carte. Cand o deschise, observa ca tanti cartea, incepu sa vorbeasca.
" Buna! Ma numesc Carte veche de 1000 de ani , si va pot raspunde la absolut toate intrebarile pe care le aveti. "
" Benny ma place? " intreba Ada, care imediat primi o palma puternica in ceafa " Au! Asta a durut"
" Benny nu te place. Momentan simte o atractie puternica pentru Anna, dar peste cateva saptamani , se va indrepta spre o alta directie. "
" Ce? Alta directie? " intreba Ada nervoasa.
Anna incepu sa rada profund si spuse " Da stiu.. ca toti baietii ma plac..Huh.. nu mai are rost dar... Radu ma place? " Imediat, si Anna primi o palma dupa ceafa din partea lui Leo.
" Din pacate pentru tine, Radu o place pe Ada, iar acest lucru se va remedia in cateva saptamani. "
" What the fuck? Ce pana mea? Cum adica sa ma placa Benny?"
" NU!! Cum adica sa ma placa Radu? Eu il vreau pe Benny " si Ada incepu sa planga in timp ce Leo statea si zise
" Fetelor.. sunteti foarte copilaroase...DAr.. carte magica.. Crezi ca Cho ma place?"
" Cho te considera o carpa de spalat pe jos "
" STiam eu ca aceasta carte spune prostii " tipa Leo enervat dand cu cartea de toti peretii.
" Hmm.. cred ca ne-ar trebui o astfel de carte la examenele la potiuni " spuse Ada visatoare.
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Cezaruna Granger
Anul IV
Anul IV
Cezaruna Granger


Numarul mesajelor : 412
Varsta : 27
Galeoni : 93,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Lunii Pline
Slujba : Vanzatoare la R&P
RPG metter :
Cartile Vorbitoare Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Cartile Vorbitoare Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/10/2008

Cartile Vorbitoare Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Vorbitoare   Cartile Vorbitoare I_icon_minitimeVin Oct 24, 2008 3:36 pm

"Da...dar esti cam visatoare...pentru ca s-ar putea sa ne vada cu o ditamai cartea " zise Anna dandu-i o palma
"Hei...asta a durut :-S" spuse Ada aproape plangand
"Hei Leo!!! ce " prostii" ti-a mai zis carte ?Smile)" striga Anna la Leo, razand
" Da...buna gluma...8-| cartea asta spune numai minciuni:(( Cho e indragostita de mine..cred " apoi leo o mai intreba odata "Cho ma place?"
Cartea ii da o palma si ii zise " NU!!! TE CREDE UN PROST, UN CRETIN SI DOAR SE FOLOSESTE DE TINE, CE NU INTELEGI DIN ASTA ????" si ii mai da o palma
"M-a durut Sad( de ce ai facut asta ?"
"Ca sa ma tii minte" zise cartea
"Mda..asa sigut am sa tin minte, am sa tin minte cum o carte mi-a zis ca Cho nu ma place si mi-a dat doua parme doar ca se se amuze
"Pardon, carte vrobitoare, eu nu sunt numai o carte obisnuita" spuse cartea cu multa incredere in sine
"Da, bine taci" zise Anna care inchise cu putere cartea
"Hai sa luam o alta carte" spuse Ada nerabdatoate
"Uite aceasta :X"
Era una foarte prafuita, o carte verde, un verde deosebit. Ada o deschise si...
Sus In jos
http://pheobe96.hi5.com
Dean Albeny
Anul I
Anul I
Dean Albeny


Numarul mesajelor : 87
Varsta : 30
Galeoni : 17.05
Casa : Astropufi
Bagheta : Bagheta Renasterii
Slujba : Vanzator WBB
RPG metter :
Cartile Vorbitoare Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Cartile Vorbitoare Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/10/2008

Cartile Vorbitoare Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Vorbitoare   Cartile Vorbitoare I_icon_minitimeSam Oct 25, 2008 12:08 pm

Descoperi ca ea ascundea un desen explicativ al unei PWCI late si noduroase
Cana vazura asta fetele scoasera un icnet si spusera impreuna:

"OOOO"
"Vaaaai..cineva ia pozat pwca lu' strabunicu Sad((" zise Anna
"Stai calma fta!" zise si Ada
"Hmm...nui chiar urata" Declara Cezaruna
Leo pur si simplu.. incremeni,si isi duse ana la pwca,instinctiv.
Sus In jos
http://priveste-in-viitor.hi5.com
Cezaruna Granger
Anul IV
Anul IV
Cezaruna Granger


Numarul mesajelor : 412
Varsta : 27
Galeoni : 93,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Lunii Pline
Slujba : Vanzatoare la R&P
RPG metter :
Cartile Vorbitoare Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Cartile Vorbitoare Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/10/2008

Cartile Vorbitoare Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Vorbitoare   Cartile Vorbitoare I_icon_minitimeSam Oct 25, 2008 12:44 pm

[ faza cu Leo e penala =))))))))))))]

"Wai !! ce faci cu mana la pwca ? Neutral" zise Ada speriata uitandu-se unde se duce mana lui Leo
"Ce? nu am pus nicaieri mana" exclama Leo lunadu-si repede mana de acolo
"Te-am vazut foarte bine" zise si Ada care se uita cam scarbita la mana lui leo
"Sa stii ca nu te mai las sa pui mana aia pe mn pana nu te speli pe maini" zise Cezaruna
In timp ce se certau ei pe-acolo cartea a inceput sa vb
"Buna, eu sunt pwca mare si lata de 2122 de ani Smile eu va spun totul despre pwci"
"OAAAA!!" spusera toti in cor
"Ce tare !!! deci putem afla cum arata pwcile tuturor :X" zse Anna incantata de idee
"Yap Smile) deci...cum arata pwca lui Harry?" Spuse Leo
"Pai e ..." si Cezaruna o intrerupse inghizand cartea cu putere
"Ce ziceti sa inchidem cartea asta ... Very Happy ar fi mai inticat"
"Dar, dar ,dar!! eu vreau sa vad cum e pwca lui Harry Very Happy" zise leo foarte vesel si trist ca a Cezaruna a inchis cartea
"Da, cred ca e mai bine" spuse Ada
Sus In jos
http://pheobe96.hi5.com
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Cartile Vorbitoare Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Cartile Vorbitoare Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Cartile Vorbitoare Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Vorbitoare   Cartile Vorbitoare I_icon_minitimeMier Noi 05, 2008 10:30 am

[OCC: Cezara nu era acolo...Neutral....wai...ca sa introduceti un personaj in RP nu-l puneti asa deodata..spuneti ceva gen "si atunci cutarica veni langa ceilalti si nush ce"Neutral si ii atrag atentia mai ales lui Tudor care nu i-a facut cezarei "intrarea" in RP]

"Ia uite-o pe cea de acolo...e mare si albastra...probabil contine secretele ochilor de soim...sau cine stie...subiectele la olimpiada la engleza...sau la cea de la mate...:X" Spuse Anna catre ada iar ceilalti cascau
"Mda...deschideti-o mai repede..."Spuse Leo plictisit atunci Ada lua cartea cea mare de pe un raft si o deschise
"Eu sunt cartea Minunilor si Miracolelor veche de 11250 de ani" Spuse cartea
"Uaaaa....si...la ce intrebari stii sa ne raspunzi?:>" Intreba Cezaruna
"Orice legat de minuni,miracole,fenomene paranormale...."
"Pai....Leo are cataracta?" Intreba Ada abia soptit iar leo se incrunta
"Cataracta este o minune din 1212,descoperita de Finn Bowll atunci cand a cazut de pe acoperisul casei sale:)"
"Eiii..eu te intreb una..tu raspuzi alta"Spuse Ada
"De ce este Obama noul presedinte al Americii?" Intreba Anna
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Cartile Vorbitoare Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Cartile Vorbitoare Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Cartile Vorbitoare Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Vorbitoare   Cartile Vorbitoare I_icon_minitimeMier Noi 05, 2008 12:45 pm

"Persedintia a fost creata atunci cand... "
" Cred ca ar fi mai bine sa o inchidem si pe asta " spuse Leo impingandu-i coperta de o parte, si cartea inchizandu-se.
" Hmm.. uitati acolo o carte! " mai spuse Ada, aratand spre o carte Rosu Aprins cu insemne argintii. " Nu poate fi ceva de ale Cercetasilor. Ar fi trebuit sa fie cu auriu. " spuse ea tragand-o din raft.
Cei cinci stateau si se uitau speriati la carte, deoarece pe coperta principala avea niste dinti ascutiti, in interiorul unei guri uriase.
" O nu! Nu-mi doresc sa stiu ce se afla acolo!! " spuse Tudor care deja gasea usa spre iesire. Cezara il urmase, iar Ada ramase singura cu Leo si Anna.
" Auziti? Oare sa o deschid? S-ar putea ca aici sa fie cele mai nepatrunse raspunsuri , la ce nu ne-am imaginat niciodata. Oare? "
Leo si Anna aprobara spunand ca nu prea ii intereseaza daca scoala sare in aer. Cu atat mai bine.
Ada deschise cartea speriata, iar cand o deschise, un vaal de lumina puternica iesi de acolo. O vocee abia soptita le-a raspuns. " Nu va legati de ceea ce nu stiti " si , in cateva secunde se aflau intr-un loc cu spariu verde si cateva flori. Uitandu-se de jur imprejur, observara ca un puct negru se afla undeva in departare. Cei trei se indreptara spre acel punct tinandu-se de mana. Ordinea era cam asa. Ada, Leo si Anna. Mergeau pe marginea unui lac mare si albastru , in care soarele se reflecta.
" Stiti ? Pare cam straniu... " spuse Anna speriata.
" Stiu.. si eu care totusi.. " mai completase Leo.
Ada era speriata cel mai tare. Ea ii bagase in asta. " Am cacat batzu! " spuse fata tremurandu-i toate oasele. " Acum.. problema este cum iesim de aici "

OOC: Smile) Lol.. lipsa de idei tute :-"
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Cartile Vorbitoare Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Cartile Vorbitoare Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Cartile Vorbitoare Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Vorbitoare   Cartile Vorbitoare I_icon_minitimeDum Noi 09, 2008 12:32 pm

"Dar oare de ce suntem doar noi?Unde sunt ceilalti...cezara..tudor?" Intreba Anna
"Ai dreptate....poate ca misterul asta a fost facut doar pentru trei tineri viteji :X" Spuse Ada uitandu-se fericita spre cer
"doi viteji..."Spuse Anna uitandu-se la leo care era acum pe jos ghemuit si se zvarcolea : "nuu..vreau acasa Sad( nu-mi place aici..nu e mancare...nu e distractie...Sad("
Cei trei mersera mai departe pana ajunsera practic la sfarsitul campului unde cerul si linia orizonutului nu-i lasa sa treaca mai departe
"Ce kkt?Neutral"Intreba Leo
"Nu stiu...acuma ce facem?Neutral suntem blocati aici..." Spuse Ada
"Hm...stati asa.."Spuse Anna apoi se indrepta spre linia orizontului si incerca sa o rupa ca pe o bucata de hartie.
Cand orizontul fu rupt de catre Anna o alta lumina le indunta privirile si se trezira din nou in sectorul interzis alaturi de Tudor si Cezaruna care ii priveau uimiti.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Continut sponsorizat





Cartile Vorbitoare Empty
MesajSubiect: Re: Cartile Vorbitoare   Cartile Vorbitoare I_icon_minitime

Sus In jos
 
Cartile Vorbitoare
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RP :: Bibleoteca-
Mergi direct la: