Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Este un forum Harry Potter, pentru fanii acestuia.
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 O noapte inspaimantatoare

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
O noapte inspaimantatoare Left_bar_bleue100 / 100100 / 100O noapte inspaimantatoare Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

O noapte inspaimantatoare Empty
MesajSubiect: O noapte inspaimantatoare   O noapte inspaimantatoare I_icon_minitimeLun Oct 13, 2008 12:31 pm

Era o zi frumoasa de sambata iar Anna,Ada,Cezaruna,Mayume si Maryya se plimbau prin Hogsmade
"Ce sa facem..ce sa facem..acusi vine ora 8 si trebuie sa ne intoarcem la castel Sad" Spuse trista Maryya
"Of...pai...hai sa mergem undeva sa ne petrecem restul timpului" Sugera Mayume iar celelalte fete se pusera pe ganduri
"Am o idee:)" Incepu Cezaruna "Ce-ar fi sa mergem la Urlet In Noapte!:X nu am fost niciodata acolo..pun pariu ca e super tare:X"
"Glumesti nu?Neutral" Spuse Ada
"Nu...:X " Spuse Cezaruna
"ALOHA HAWAII...e o casa bantuita..nimeni nu se duce acolo :-s" Spuse Anna
"Si chiar asa...daca ne vom bloca?" Intreba Mayume
"Eh...vom iesi noi..nu va faceti griji..nu stam mult.." Spuse Cezaruna iar ea impreuna cu celelalte
se indreptara spre Urlet In Noapte.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Mayume LoveGood
Anul I
Anul I
Mayume LoveGood


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 29
Galeoni : 18,00
Casa : Cercetasi
RPG metter :
O noapte inspaimantatoare Left_bar_bleue3 / 1003 / 100O noapte inspaimantatoare Right_bar_bleue

Pet : bufnita neagra - Wu
Data de inscriere : 04/10/2008

O noapte inspaimantatoare Empty
MesajSubiect: Re: O noapte inspaimantatoare   O noapte inspaimantatoare I_icon_minitimeMar Oct 14, 2008 1:32 am

Mayume era foarte incantata de tot ceea ce tinea de adrenalina,chiar daca aparent parea sceptica. Era doar tipa care nu voia sa arate ca se avanta chiar in orice. Ii suradea ideea sa mearga toate 5 la Urlet in Noapte,desi era bine daca aveau si cativa baieti cu ele.
Incepea sa se intunece.Pe drum,au vazut la cativa pasi mai in fata cateva siluete.
"Opa. Mai sunt altii curiosi ca noi?" intreaba Mayume,in fine,aproape o intrebare retorica.
"Hai sa vedem cine sunt." spune Anna,luand-o de mana pe Ada.
Erau 5 baieti care pareau foarte calmi,fara pic de frica sau nesiguranta. Si ei se indreptau tot spre Urlet in Noapte,la fel de interesati ca si fetele. Insa nu toti dintre ei mergeau acolo pentru prima oara. Printre ei era si Leo, iar fetele observara cativa baieti chiar foarte simpatici printre ei. Mayume isi atintise privirea catre unul brunet cu ochii verzi,care putea face parte foarte usor din Viperini,dupa chip. Asta ramanea de vazut.
Sus In jos
Cezaruna Granger
Anul IV
Anul IV
Cezaruna Granger


Numarul mesajelor : 412
Varsta : 28
Galeoni : 93,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Lunii Pline
Slujba : Vanzatoare la R&P
RPG metter :
O noapte inspaimantatoare Left_bar_bleue20 / 10020 / 100O noapte inspaimantatoare Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/10/2008

O noapte inspaimantatoare Empty
MesajSubiect: Re: O noapte inspaimantatoare   O noapte inspaimantatoare I_icon_minitimeMar Oct 14, 2008 2:30 pm

Anna a vazut un pus ochii pe un baiat blond cu ochii albastri care parea a fi de la astropufi, Ada pe unul du ochii (ada nush cum imi place sa fiebaiatul tau deci am sa inventez Very Happy) verzi si cu parul blondcare cred cca era tot de la astropufi, iar Cezaruna a ramas cu Leo chiar daca ii suradea ideea aceasta.
"Hei, totusi baietii acestia sunt draguti :X" spuse Anna cu un zambet larg Smile.
"Haideti sa ne bagam in vorba cu ei, ce ziceti?" spuse Cezaruna care parea foarte incantata de idee.
"Hei hei hei!! asteapta. Ce face Leo aici?" intreba Ada nelamurita.
"Poate se plictisea si el si a vrut sa vina aici Very Happy? " Zise Mayume un pic confuza.
"Mda...hai sa mergem sa intrebam ce face Leo aici, daca vreti cu adevarat sa stiti..."Spuse Maryya hotarata.
"Salut Leo, ce faci aici tu?" Intreba Ada.
"Da, si cine sunt ei?" intreba Anna care balea pe uniforma.
"Pai ei sunt prietenii mei Smile. E vre-o problema?" Inreba leo cu o fata foarte plictisita.
"Cam da...Zise Cezaruna cu o fata cam de genu :-w"
Sus In jos
http://pheobe96.hi5.com
Mayume LoveGood
Anul I
Anul I
Mayume LoveGood


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 29
Galeoni : 18,00
Casa : Cercetasi
RPG metter :
O noapte inspaimantatoare Left_bar_bleue3 / 1003 / 100O noapte inspaimantatoare Right_bar_bleue

Pet : bufnita neagra - Wu
Data de inscriere : 04/10/2008

O noapte inspaimantatoare Empty
MesajSubiect: Re: O noapte inspaimantatoare   O noapte inspaimantatoare I_icon_minitimeMier Oct 15, 2008 10:26 am

"C'mon Cezaruna,stay chill...nu e nicio problema Leo Smile " zambeste Mayume si il priveste pe tipul pe care pusese ochii.
"Uuuhm,da,ne intrebam doar ce cautati SI VOI aici. In fine,ce cauta Leo in special,printre voi..aici.. :-" " incepu Anna sa se balbaie putin.
Baiatul brunet,analizand-o usor pe Mayume,in acel procent minim in care reusea pe intunericul aproape bezna, raspunde calm
"Am reusit sa-i aduc si pe ei sa...vedem...putin *Urlet in noapte*... eu am mai venit aici cu colegii mei de Casa"
"La ce case sunteti?" intreaba Cezaruna,desi nu era interesata de niciun baiat pe care nu-l cunostea.
Cum credeau si fetele,baiatul brunet era de la Viperini,iar ceilalti doi draguti de la Astropufi. Mai era unul printre ei,care s-a dovedit a fi de la Ochi-de-Soim. Doar Leo era de la Cercetasi.
"Si deeeci..." spuse Ada.Deja ajunsese langa baiatul blond cu ochii verzi,*ca prin minune*,care nu se sfia s-o priveasca in detaliu :> "...intram?"
Sus In jos
maRyya maLfoy
Anul II
Anul II
maRyya maLfoy


Numarul mesajelor : 185
Varsta : 29
Galeoni : 50,00
Casa : Viperini
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
O noapte inspaimantatoare Left_bar_bleue2 / 1002 / 100O noapte inspaimantatoare Right_bar_bleue

Pet : Bufnita alba
Data de inscriere : 04/10/2008

O noapte inspaimantatoare Empty
MesajSubiect: Re: O noapte inspaimantatoare   O noapte inspaimantatoare I_icon_minitimeMier Oct 15, 2008 11:15 am

"Pai...cred ca da! Haideti inauntru." spuse Leo
Nici unul nu se misca din loc, fiecare dintre ei ezitand sa intre.
"Nu intram?" intreba Ada
Nimeni nu spuse nimic
"..cred ca nu intram :-??" ofta Ada "Haideti!!!!! de ce nu vreti sa veniti??"
Sus In jos
Cezaruna Granger
Anul IV
Anul IV
Cezaruna Granger


Numarul mesajelor : 412
Varsta : 28
Galeoni : 93,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Lunii Pline
Slujba : Vanzatoare la R&P
RPG metter :
O noapte inspaimantatoare Left_bar_bleue20 / 10020 / 100O noapte inspaimantatoare Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/10/2008

O noapte inspaimantatoare Empty
MesajSubiect: Re: O noapte inspaimantatoare   O noapte inspaimantatoare I_icon_minitimeDum Oct 19, 2008 2:24 pm

"Na...totusi e *Urlet in noapte* si na...Very Happy" raspunse Anna un pic infiorata
"Haideti mai !!! doar nu o sa fie asa de rau, nu ?" zise Leo pierzandu-si din vointa de a intra
Intr-un sfarsit intrara toti, prima fiind Cezara din cauza ca au tras la sort si ea a picat
"Da...aici e sumbru si cam prea sumbru :-s" spuse Mayume, uitandu-se in jurcare era a 4 a care a intrat.
"Da...:-s mai bine hai sa ne intoarcem, ce ziceti?totusi e aproape 12 si na..intr-o casa bantuita, la ora 12 nu e prea placut:-S" zise Anna rozandu-si unghiile
"Am strabatut atata drum ca acum sa ne intoarcem?UAAAAA!!!" zise Ada
"Ce s-a intamplat?" strigara toti in cor
"Sunt bine, sunt bine, cred ca am alunecat pe ceva....uh!!! ceva..nu stiu..saliva..sau o bucata de banana..sau ceva slinos :-&" spuse Anna
"Pfiu, credeam ca te-a furat vre-un vampir sau ceva" spuse Cezaruna o gluma, iar toti uitandu-se incruntati la ea nu mai zise nimic


Ultima editare efectuata de catre Cezaruna Granger in Sam Noi 22, 2008 3:20 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://pheobe96.hi5.com
Mayume LoveGood
Anul I
Anul I
Mayume LoveGood


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 29
Galeoni : 18,00
Casa : Cercetasi
RPG metter :
O noapte inspaimantatoare Left_bar_bleue3 / 1003 / 100O noapte inspaimantatoare Right_bar_bleue

Pet : bufnita neagra - Wu
Data de inscriere : 04/10/2008

O noapte inspaimantatoare Empty
MesajSubiect: Re: O noapte inspaimantatoare   O noapte inspaimantatoare I_icon_minitimeJoi Noi 20, 2008 11:59 pm

"Si...deci,esti bine?" intreba unul dintre baietii de la Astropufi,care se oferi sa o ajute sa se ridice.
"Da..presupun ca da Very Happy"
"Okay atunci...haideti...continuam?" intreba Maryya,sigura pe ea.
Mayume reusi sa ajunga in dreptul tipului de la Viperini.
"Foarte ciudat aici..." spuse ea incercand sa priveasca in jur.
"Da..am mai fost odata pe-aici... " afirma el,parand ca-si aminteste ceva.
"Si...s-a intamplat ceva?"
"Multe...dar...nu grave. Doar chestii sinistre. Mai bine iti povestesc la final,n-are rost sa te sperii de acum"
"OMFG :-S"
Ceilalti incercau sa sparga linistea de acolo,pentru ca altfel ar fi fost mult prea sumbru si infricosator. N-aveau de gand sa plece atat de repede odata ce intrasera,pentru ca dincolo de frica se ascundea curiozitate deplina si fascinatie in fiecare dintre ei.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O noapte inspaimantatoare Empty
MesajSubiect: Re: O noapte inspaimantatoare   O noapte inspaimantatoare I_icon_minitime

Sus In jos
 
O noapte inspaimantatoare
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RP :: Hogsmade :: Urlet In Noapte-
Mergi direct la: