Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Este un forum Harry Potter, pentru fanii acestuia.
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Love is in the air

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Love is in the air Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Love is in the air Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Love is in the air Empty
MesajSubiect: Love is in the air   Love is in the air I_icon_minitimeJoi Aug 14, 2008 2:39 pm

Intr-o zi de vara, Harry era din nou la familia Dursley, stand in pat , si uitandu-se pe pereti . Astepta din moment in moment, un nou urlet a lui Vernom , cum ca nu a tras bine apa, sau ca l-a ghiontit pe Dudley acum 3 ani. Se gandea ca toti l-au uitat, deoarece nu mai primi scrisori. Se gandea ca Hermione si Ron l-au uitat, dar nu trecura nici 10 secunde, caci o bufnita se izbi de geam , si cazu in tufisurile casei. Harry cobori repede scarile si se uita. Era Pig, care era prea rapida, ca deobicei , si nimerea geamul . Se pare ca inca era vioaie, chiar daca dadu cu putere de geamul lui Harry.
" Se pare ca esti bine." zambi Harry, care o scutura pe Pig. Ea parea foarte mandra de ea, fiindca a reusit sa duca la bun sfarsit misiunea.
Harry o lua in casa, si o hrani cu ceea ce nu putuse el manca. Pig parea foarte fericita, si dadea din aripi in semn de multumire.
" Si ? Ai ceva pentru mine? " Pig era sa uite. se intoarse cu spatele la Harry facandu-i semn cu aripile, la zgardita care o avea la gat. Harry lua repede bucata de pergament, si o desfacu repede, parca ne mai avand rabdare. Acolo scria:
"
Draga Harry,


Eu impreuna cu Arthur, ne-am gandit ca te-ar incanta ideea sa vii si anul acesta in Vizuina. Ne-am gandit ca poate vrei sa fii mai aproape de Ron si de Hermione, care m-au batut la cap timp de cateva saptamani, sa iti trimit aceasta scrisoare. Daca poti veni, si bineinteles, cu acordul unchilor tai, da-ne o scrisoare, iar noi vom veni la tine , peste doua zile, la ora 12 fix la amiaza, prin reteaua Zvarr. Arthur se va ocupa de toate. Vacanta placuta!

Cu drag,

Familia Weasley
"

Harry era foarte curios, deoarece a pomenit si de Ron cu Hermione, si se pare ca il asteptau. Dar de ce nu i-au dat chiar ei o scrisoare? De ce nu s-au putut obosi pentru atat? Dar acum , nu mai era timp de suparare. Peste doua zile, avea sa ii vada, asa ca se grabi sa scrie scrisoarea, intre timp lasand-o pe Pig sa se joace impreuna cu Hedwig , care parea foarte incantat, deoarece nu mai iesise de mult din cusca.
Dupa ceva timp , Harry terminase si scrisoarea si fu gata sa o trimita, cand vazu ca Pig adormi. Ii era mila sa-l trezeasca, dar parca nici el nu mai avea rabdare. De fapt, trebuia sa ceara si parerea unchilor lui , dar nu-l mai interesa. Doar avea sa ii vada pe prietenii lui doar peste doua zile. Il trezi pe Pig cu parere de rau, dar nu mai putea astepta mai mult. Daca avea sa se amane, datorita, intarzierii, asa ca il trimise cat mai repede.
Era aproape 12 seara. De atunci , statea pe pat si se spre geam , nereusind sa vada mare branza dar totusi , era mult mai fericit, ca avea sa mearga la Vizuina. Nici el nu isi dadu seama cand adormi.

"HARRRYYY!!!!"
Harry se trezi buimac, luandu-si ochelarii de pe noptiera si punandu-i pe ochi. Credea ca a visat, cand..
" HARRYYY!!! NU MA FA SA STRIG SI A3A OARA!!!"
Era clar. Ori Vernon nu dormise bine in noaptea aia, ori Harry uitase sa gateasca micul dejun.
" Viiin!" striga Harry care se dadu jos din pat, isi puse papucii in picioare, si se indrepta spre bucatarie, de unde se auzira o gramada de oale sparte si fluturari de aripi.
" CE VREA SA INSEMNE ASTA??:" urla Vernon cat il tinu glasul
Harry mai avea putin si il pufnea rasul. Matusa Petunia urla si alerga pe varfuri, incercand sa-l fereasca pe DuDley, care se parea ca scoate niste cuvinte nu tocmai frumoase, de care unchiul Vernon parea foarte incantat, dar nu intr-atat , incat sa nu mai il invinovateasca pe Harry.
O gramada de oale , pahare si farfurii sparte pe jos.
" STII CAT NE-A COSTAT ASTA???? STII??? O AVEREE!!!" facu Vernon care se inrosi de furie.
Harry prefera sa nu zica nimic.
" VA TREBUI SA FACI CEVA!! DOAR ESTE VINA TA!! SI NU DEGEABA FACI SCOALA AIA PROSTEASCA"
Harry, auzind prima oara, se indrepta spre bagheta, dar isi aduse aminte ca inca nu avea 17 ani. Mai avea doar putin. Doar cateva zile, 31 iulie . Nu mai era mult. Dar acele zile , avea sa le petreaca cu familia Weasley, ca si in familie.
" CE MAI ASTEPTI?" facu Vernon, care se duse instinctiv spre familia sa, si cuprinzand-o.
Harry se uita cand la Vernon, cand la bagheta. Nu avea sa faca un pacat, doar pentru o simpla vraja, care nu facea prea mult rau.
" Reparo" spuse Harry cu o urma de indoiala. Peste cateva minute aveau sa vina o gramada de Ministrii si Sefi de la Minister, arestandu-l sau cine stie ce . Nu avea ce sa faca. Trebuia sa indure Vernon sau Ministerul . Si sincer, mai bine indura Azkabanul decat pe unchiul Vernon.


Sper sa va placa Smile) o scurta introducere :-"
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
Love is in the air Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Love is in the air Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Love is in the air Empty
MesajSubiect: Re: Love is in the air   Love is in the air I_icon_minitimeJoi Aug 14, 2008 2:55 pm

Imi place foarte mult.. :X acum .. NEXT :>
Sus In jos
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Love is in the air Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Love is in the air Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Love is in the air Empty
MesajSubiect: Re: Love is in the air   Love is in the air I_icon_minitimeJoi Aug 14, 2008 3:22 pm

Ms.. acum voi continua.



Harry astepta din clipa in clipa sa se trezeasca la usa cu toti cei de la Biroul de folosire improprie a magiei, care si asa ca avusese probleme cu ei . Nu mai avea nevoie. Ministrul nu rata nici o ocazie pentru a-l acuza pe Harry. Adora chestia asta. Dar se pare, ca nimeni nu se prezenta la usa sotilor Dursley.
Harry urca scarile in continuare, insotit de injurii aduse la adresa lui , de catre sotii Dursley, care inca erau nemultumiti, deoarece , ca oamenii 'normali' pot face lucruri mai frumoase decat 'ciudatii'.
Harry nu ii asculta, si ajunse la usa camerei lui. Vroia sa se culce, pentru a trece timpul mai repede, dar era de-abia 8 dimineata, iar somnul de mult zburase. Poate daca nu trebuia sa urle unchiul Vernon, poate mai avea somn de vreo ora doua.
Se aseza la capatul patului, si desfacu cufarul lui mare. Acolo gasi multe lucruri. Oglinda primita de la Sirius, pe care o dadu la o parte, Medalionul instriptionat R.A.B, si multe alte porcarii. Niste sosete fara pereche, altele rupte, altele nefolosite.
Avea si niste chiloti , care ii arunca imediat in spatele lui fluierand. Rascoli tot din cufar, pana ajunse la carti.
" Ihaa.. cartea de Potiuni din anul 6." O deschise, fiind inca cartea "Printului - Semipur". Vazu din nou, inscriptiile de pe acea carte. O studia cu atentie. Parca i se facu dor de Plesneala , acum ca stia ca nu mai exista . [Sa zicem ca Voldemort si toti ceilalti erau deja morti :-j] Avea o mila necontrolata. Dar avea sa uite totul ziua urmatoare. Se facu deja ora 6 seara. Ii luase atata timp sa isi faca curat, incat isi aminti ca trebuie sa si-l pregateasca. Acest lucru ii mai lua inca vreo 3 ore, asa ca era deja ora 9. Se aseza in pat, si se chinuia sa adoarma. In ziua aia nu mancase nimic, dar nu ii pasa, nici macar nu ii era foame. Era ora 11, si tot nu adormea. Nu putea sa isi ia gandul de la ce va face In Vizuina, iar asta ii fura somnul. Incerca sa se gandeasca la ceva, care sa ii aduca somnul mai repede. La un moment dat, adormi. In noaptea aia visa cele mai multe lucruri. Isi visa parintii, familia Weasley, Dumbledore, chiar si pe Voldemort.
TRRRRR!!!!! Suna ceasul
Harry se trezi buimac ca in fiecare dimineata. cautandu-si ochelari, pe noptiera de langa pat. Pentru prima oara, nu -l auzi pe Vernon cum urla. Ori la vecinii care i-au calcat peluza, ori la animalele ce se mai strecurau prin flori, sau mai des, la Harry. Dar nici nu isi dorea. Se uita la ceas, era 11:15.
"CEEE?" sari Harry dintr-o data din pat. "Mai am 3 sferturi de ora... Trebuie sa ma grabesc" spuse Harry care lua cufarul si il propti in sufragerie, cand observa ca familia Dursley nu era. "Ciudat.." murmura Harry . Dar ce conta? Urca repede inapoi in camera, si se imbraca cu primele haine pe care le gasi . Niste tenisi, un tricou larg de-a lui Dudley, care acum ii venea ceva mai bine, si o pereche de jeansi.
Statea jos in sufragerie, schimband canalele la TV, ca si cand butoanele ar fi fost niste inamici. Era 11:55 . Doar 5 minute.. Oo daa...
Dintr-o data, se auzi o pocnitura puternica dinsptre horn. Harry se intoarse extaziat, si vazu o gramada de roscati, si o fata creata. Erau toti . Toti venira dupa el. Harry nu mai rezista, si se duse sa o imbratiseze pe Ginny care nu avea nici o expresie pe chip. Hermione si Ron zambeau dandu-si ghionturi, pana Ron dadu unul mai tare, si Hermione rosi.
" Vai Harry!!" facu Molly si se duse si il lua in brate pe HArry, crezand ca nu mai scapa din acea stramtoare. "Te simti bine? Cum s-au comportat cu tine acesti oameni?" Facu strangandu-l si mai tare.
" Nu... Ma simt foarte bine " spuse Harry care dadea semne de stres deja. IN sfarsit scapase. Acum se indrepta spre Ron si Hermione care il priveau mandrii.
" Vai cat de dor mi-a fost de voi." facu Harry imbratisandu-i pe amandoi odata.
" Eeh...noua nu prea.. si asa este prea multa lume in casa.. inca unu la portie? " facu Ron. Hermione ii dadu un cot , si continua sa zambeasca.
" Haideti !!! Cu totii inapoi " facu Molly, dar Arthur nu parea foarte incantat sa se desparta, deoarece descoperise o priza si un prelungitor, si parea foarte interesat.
Molly ii alinie, pe fiecare , si le dadu cateva grame de Polen Zvarr. Printr-un foc verde, Harry se trezi pe covorul Vizuinei. Niciodata nu ii reusea asta.


blablabla am sa mai scriu :-J
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Love is in the air Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Love is in the air Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Love is in the air Empty
MesajSubiect: Re: Love is in the air   Love is in the air I_icon_minitimeVin Aug 15, 2008 10:34 am

Scuzati de dublu- post .. dar daca nu a postat nimeni, asta e Smile


Se ridica repede, asteptand sa vina si Ginny. Dupa cateva minute, aparura Fred si George, care nu mai aveau rabdare sa ii arate lui Harry nouale CDEPP.
" Ce?" intreba Harry uitandu-se ciudat, dar gandindu-se ca este iar o idee mareata de a fratilor Weasley, care il impresionau la fiecare alta noua inventie.
" Pai 'Ceaunele De Enervat Profii de Potiuni. La cumparare, Poti sa alegi ca ceaunul sa spune ce vrei despre profi..este ingenios '" spusera amandoi odata. Harry zambi din nou, aranjandu-si ochelarii, deoarece ii fusesera suciti la cazatura.
" Si ... " spuse Harry care era curios, dar isi aduse aminte, ca el avea de gand sa faca altceva, si nu vroia sa amande de nici un fel . " Este foarte frumos"
" Hei" Facura cei doi " Cumperi si tu unul? Iti facem reducere 50% doar ne esti ca un frate" facura cei doi dandu-si coate si asezandu-se spate in spate.
Harry aproba, si se aseza pe pat, unde astepta sa vina Ginny. A trecut prea mult timp , pentru a nu o mai strange inca odata in brate.
Ginny iesi si ea din horn. Avea parul roscat, desprins. Era asa de frumoasa. Tot timpul a crezut asta. Dar acum i se parea si mai accentuat. Nu mai putea sa reziste, asa ca se duse la ea. O trase putin mai incolo, pentru a nu fi vazuti, si o intreba cam timid.
" Ginny...stiu ca ... of.. adica.. a trecut mai multa vreme de cand noi doi, nu prea ne-am mai spus nimic. As vrea sa te intreb...daca...." dar nu mai continua. Nu mai avea puterea sa o faca.
" Ce Harry? Crezi ca nu mai tin la tine? " Se intoarse cu spatele la el , iar lui Harry i se facu pielea de gaina, iar inima se zbatea in el , ca un caine in lesa. Tremura. Nu mai patise asta pana atunci. Era curajos. Nu putea sa pateasca asta din cauza unei fete. Ii era foarte frica de raspunsul pe care avea sa il spuna, desi nu stia care era acela. Intr-o fractiune de secunda, Ginny se intoarse spre Harry, si il saruta asa cum nu o mai facuse.
' Se pare ca a luat lectii ' gandi Harry, incepand sa rada in timp ce se sarutau.
" Ce este? " intreba Ginny, care se dezlipi de el ca un scai. " Chiar este atat de rau?"
Harry prefera sa nu raspunda. Asemenea intrebari erau mult prea siropoase dar nu scoase decat un simplu " Te iubesc " ...

Intre timp in sufragerie

" Oare unde este Harry?" intreba Ron care se uita in jurul lui " Dar mai rau.. UNDE ESTE GINNY?? " facu Ron enervat. Hermione isi dadu ochii peste cap si il trase pe canapea, unde se afla si ea .
" Cred ca ar fi bine sa vorbesti mai incet, daca nu vrei sa stie toata casa ca Harry si Ginny sunt impreuna, singuri..."
Ron era furios. Simtea tot timpul ca este prea mica pentru asta. Sau poate era prea gelos ca el nu fusese singur cu nicio fata asa cum o facuse Ginny cu un baiat.
Dupa o vreme, Ginny si Harry venira tinandu-se de mana si zambind unul altuia. Ron se uita bosumflat cu mainile incrucis, iar cu capul in ele .

" LA MASAA!!!" striga Molly care isi dadea sortul jos, asezandu-se la masa.
Toti se indreptau spre masa, doar Arthur se pare ca ascundea ceva, si ramase in sufragerie.
" Ce mai face si mosul ala de Arthur?" facu Molly. Ii placea sa ii spuna asa, pentru a-l tachina, desi Arthur recunostea de fiecare data.
" Nu stim.. " spuse Hermione " Ultima oara l-am vazut in casa sotilor Dursley"
Molly parea nervoasa, si se ridica la masa, indreptandu-se spre sufragerie.
" Ce faci acolo Arthur?" spuse Molly cu mainile incrucis. Arthur arunca lucrurile pe care le avea in mana, la cativa metri in spate.
" Aaa.. nimic draga.. Pur si simplu ma dureau picioarele, si vroiam sa stau putin sa ma odihnesc, cat nu e foarte multa lume." spuse el zambind nevinovat.
Molly rase si lua acele lucruri , care fusese aruncate de Arthur. "Ce sunt chestiile astea? Arata ca un indreptator de degete." spuse ea, aruncandu-le spre Arthur care mai avea putin si le punea in rama. "Vino la masa, sau le arunc" facu Molly devenind nervoasa.
Arthur inspira aer , si se lasa de meserie, indreptandu-se spre bucatarie.

Harry observa ca Ron si Hermione isi aruncau o gramada de priviri deocheate, si parea sa nu se sfieze nimeni din asta.
" Aaa.. eu am terminat " spuse Hermione care se pare ca mancase cel mai repede, si de data asta tot.
' Se pare ca dragostea ii face pofta de mancare ' gandi Harry, cand si Ron dintr-o data, ii disparu tot din farfurie, iar mai devreme, farfuria era plina ochi.
" Pai .. se pare ca si eu am terminat.. Sarumana mama. A fost o mancare foarte buna" zambi Ron siret.
Amandoi se indreptara spre usa ...


Smile) Asa am sa continui ori mai tarziu, ori maine Very Happy :-J depinde.. sa-mi spuneti daca este penibila =)) dar.. ma cam plictisesc Very Happy si mna Very Happy :-J sa imi spuneti daca este tuta, si ce gresesc sau chestii Smile
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Love is in the air Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Love is in the air Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Love is in the air Empty
MesajSubiect: Re: Love is in the air   Love is in the air I_icon_minitimeVin Aug 15, 2008 11:12 am

:X e thare fata:>

Next ->>
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Love is in the air Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Love is in the air Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Love is in the air Empty
MesajSubiect: Re: Love is in the air   Love is in the air I_icon_minitimeVin Aug 15, 2008 2:15 pm

" Ron ... Ce faci?" intreba Hermione, care observa ca Ron s-a luat dupa ea.
Ron prefera sa nu raspunda. Se apropia din ce in ce mai mult. Hermione se lipi de perete. Ron avea o privire fixa. " Ron ..." incerca sa dreaga Hermione situatia. " Ce ai patit? Te simti bine?"
Dar Ron se apropia din ce in ce mai mult. Parca era posedat. Era foarte aproape de ea. Ii simtea respiratia, cand,
" RROOON!!! Astazi este randul tau la spalat vasele" striga doamna Weasley.
" Bloody Hell" facu Ron , indreptandu-se suparat spre bucatarie. Hermione ramase socata, dar se vedea dupa fata ei , o urma de placere.
" Ce este cu mine? " facu Hermione. ' Este cel mai bun prieten al meu. Nu pot sa ma indragostesc de el . In atatia ani , nu am simtit nimic. De fapt, pe cine mint eu ? L-am iubit tot timpul ' si se tarai de perete in jos, pana ajunse sa stea in fund, cu mainile incolacite in jurul picioarelor, si uitandu-se in gol, cand veni Ginny.
" Hermione.. te simti bine?" intreba ea sfioasa.
" Da.. ma simt bine " zambi Hermione, dar nu era zambetul ei . "Auzi... Ron ... " dar facu o pauza. Nu mai avea de gand sa continue propozitia, si Ginny si-a dat seama de asta, continuand ea.
" Te iubeste foarte mult." spuse Ginny, care statea in fata lui Hermione. " Tot timpul a simtit asta pentru tine." Spuse Ginny zambindu-i ca un inger. Chiar avea o fata de inger. Era foarte frumoasa, incat, te incredeai in tot ce zicea.
" Dar.... stii cumva de cat timp? " reusi in sfarsit sa intrebe Hermione.
" Tot timpul " spuse Ginny. " De fiecare data ii mai gaseam prin camera hartiute cu numele tau sau desene cu chipul tau. Chiar poze. Si articolul cu Harry din Turnirul celor trei vrajitori. Bineinteles, ca l-a decupat pe el " spuse Ginny razand la ultima fraza.
Hermione mai avea putin si izbucni in plans.
" Oo Doamne.. ce Groaznica sunt!! In atatia ani l-am facut sa sufere. Nici macar nu-l bagam in seama. Ce proasta am fost sa nu imi dau seama ce simt. "
" Va trebui sa ii spui " Facu Ginny compatimitoare.
" Asta am sa fac " spuse Hermione care se ridica in picioare, si se scutura pe haine.
" Acum ? "
" Eeh.. nu-ti incerca norocul . "
Hermione se duse in bucatarie. Se pare ca nu mai era nimeni decat Ron. Toti s-au dus afara, pentru ca Doamnul Weasley sa le arate cate probleme le-au facut piticii de gradina, si pentru al ajuta la Dezpiticare.
" Buna " facu Ron care parea enervat, deoarece trebuia sa faca asta cu propriile maini , si nu era deloc incantat. Nu avea inca 17 ani, deci nu putea folosi vraji in afara scolii.
" Pot sa te ajut? " intreba Hermione punandu-si deja niste manusi pe care le gasi prin preajma.
" Daca nu te superi.. " facu Ron uitandu-se in jos, si ne lasand sa se vada ca rosea.
" Ron, mai tii minte cum eram in anul 1 ?" Facu Hermione incercand sa ajunga unde vroia ea.
" Aaa da . Ce fete aveam si noi atunci "
" Sau anul doi .. cu camera secretelor.. "
" Da.. " Facu Ron care se uita pe geam la ceilalti care erau terorizati de dezpiticire " Este mai bine ca trebuie sa spalam vasele. De fape.. eu " spuse intorcandu-se din nou la treaba. " Urasc dezpiticirea ! "
" Anul trei.. cu Buckbeack. Cum era sa fie omorat. Si cu Harry cand trebuia sa se urce pe el si eram toti speriati, si te-am ... te-am ..." dar nu mai continua.
" Si m-ai luat de mana. Simteam ca mor"
" Ce? "
" Aaa nimic. " spuse Ron dandusi seama ce a spus. " Nimic.. adica ... imi venea sa te strang de gat. Ca m-ai speriat . Eram foarte concentrat la Buckbeack."
Hermione se intoarse dezamagita.
" Sau anul 4 cu Turnirul celor 3 vrajitori. Balul de Craciun si .. Krum " spuse Hermione intentionat, pentru a vedea reactia lui Ron. " Oare de ce nu mi- a mai scris?"
" CE? KRUM ? JERPELITUL ALA? oo Doamne. Nu il pot suferi. Este un nesimtit. "
" Aa da " spuse Hermione fiind incantata de reactia lui. " Si tu erai gelos "
" CE? EU ? GELOS? HAH! Cred ca nu stii cu cine vorbesti . De ce as fi gelos pe un jerpelit. "
Hermione nu se mai putu abtine si incepu sa rada.
" Ce s-a intamplat?" intreba Ron
" Aaa nimic " spuse Hermione care inca nu se oprea. Si se asseza pe jos, dand cu pumnii in pamant. Ron se apropie de ea, pentru a fi sigur ca nu fusese afectata de Vraja Veseliei.
In timp ce se apropia, Hermione il saruta repede pe buze, apoi se ridica, urcand repede scarile si inchisandu-se in camera ei si a lui Ginny.
" Ce am facut?" incepu sa planga Hermione " Eu nu sunt asa"
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Love is in the air Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Love is in the air Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Love is in the air Empty
MesajSubiect: Re: Love is in the air   Love is in the air I_icon_minitimeSam Aug 16, 2008 6:25 am

Din nou dublu post ;Wink

Dar Ron veni imediat dupa ea in camera, lund-o in brate si stergandu-i lacrimile.
" Ron, imi pare rau. NU trebuia sa fac asta.." spuse Hermione inca plangand.
" Si crezi ca nu mi-a placut? Nu te mai invinovati." spuse Ron zambindu-i.
Hermione il tinu strans in brate, fiind foarte fericita, deoarece nu ii mai era rusine sa isi exprime sentimentele fata de Ron.
De atunci , mai trecura doua zile.
In acea dimineata , ceasul nu mai sunt, iar Harry dormi mult si bine pana la ora 12 amiaza, cand fu trezit de o serie de urale din parte membrilor Weasley .
" LA MULTI ANI HARRY!!" spuse doamna Weasley luandu-l in brate si dandu-i un tort mare de ciocolata. Ziua a inceput bine, dar Harry astepta un cadou special in acea zi , dar inca nu il primise , ceea ce ii dadu o stare de dezamagire profunda. Primise Dulciuri, CDEPP. gume explosive, pilule impotriva cresterii parului la sub brat, si multe alte inventii ale gemenilor Weasley , care inca i-au facut si o reducere de 90%.
Se simtea tradat. Fix Ginny , fata pe care o iubea, nu ii daduse nici un semn de viata. Nici nu il baga in seama la micul dejun, pranz sau cina. Era cea mai groaznica aniversare. Bineinteles, dupa cele petrecute cu familia Dursley.
Trecu si ziua aceea, si saptamana , si luna. Aveau sa se duca in King's Kross, deoarece cumparaturile erau deja facute cu o saptamana in urma. Doamnul Weasley ii proptira pe toti intr-o masina de luata de la Minister, care era foarte mica, dar foarte incapatoare.
Ordinea era asa: Ron , Harry, Hermione si Ginny. Nimeni nu mai avea de mers anul acela , asa ca erau singurii.
Odata ajunsi la gara, ceasul batea aproape 11, incat cei patru se grabira.
" La revedere Copii! Sa fiti cuminti" spuse Doamna Weasley fluturand un servetel.
" Pa mama" facura cei doi , fiind fericiti ca scapa.
Cei 4 gasira toate vagoanele pline in afara de unul singur care era umplut de Draco
" Nici gand sa stau aici" spuse Ron , care cauta alte posibilitati. " Hai sa ne prindem de balustrada"
" Aici!" spuse Ginny.
" Ce? Ai gasit o balustrada?" Spuse Ron imbufnat, cum fusese de dimineata incontinuu.
Ginny arata spre un vagon in care erau doar Dean si Seamus. Ginny isi facu repede loc intre cei doi , purtand o discutie aprinsa cu Seamus despre Profetul Zilei.
Hermione si Ron nu se uitau unul la altul fiindu-le rusine de expresia celuilalt. Doar Harry statea singur cu capul in maini uitandu-se acru la Seamus care isi mutase mana pe picioarele fetei.
" Seamus " spuse Harry " Cum crezi ca va fi anul asta la Hogwarts?" Toti isi dadura seama ca era o intrebare prosteasca, si prefera sa nu raspunda decat cu o gesticulare a capului.
La un moment dat, nimeni nu mai vorbea. Se apropiau de domeniile castelului, asaca fiecare isi punea roba, iar perfectii incepeau sa patruleze pe coridoare. Trenul se opri. Harry vazu trasurile trase de niste fiinte pe care le stia foarte bine, si elevii din anul 1, care ajungeau cu barca condusi de Hagrid.
"Hei !" facu Luna , care ii zari urcandu-se in trasura. " Pot venui si eu ?"
Toti aprobara din cap , iar Luna se aseza pe un loc gol, intre Harry si Ginny. Desi Harry vroia sa o omoare pentru asta, isi vazu de treaba.
"Ati auzit de cele doua eleve noi venite la Hogwarts?" spuse Luna aratand in Zeflemistul poza a doua tinere firave foarte zambitoare si pline de viata. " S-a zis ca sunt foarte destepte. De asta au fost din prima sortate la Ravenclaw."
Au fost aduse dintr-o scoala mica de magii din Romania deoarece acolo nu invatau mare lucru. Oricum . Acolo s-ar zice ca ne intrec cu materia."
"Sunt dragute fetele astea noi. Par mai duse" Ron simti un ghiont din parte Hermionei. " Au !" Sa stii ca ma doare . Aaa. Luna ce mai face tatal tau?"
Luna incepu sa povesteasca despre niste oameni de la Minister care vroiau sa il dea in judecata pentru ce scrise in Zeflemistul despre ei , cand, ajunsera langa castel. Acolo sala era la fel de plina ca intotdeauna.
Harry , Ron , Hermione si Ginny se asezara la masa Cercetasilor, iar Luna se strecura sa prinda un loc langa cele doua fete noi, langa care toti se inghesuiau , pentru a le intreba cum este in Romania.
" Auzi " facu Ron apropiindu-se de urechea lui Harry, si aratandu-i masa profesorilor " Mi se pare mie sau aceea este chiar..."
" NARCISSA MALFOY" spuse Hermione socata
" CE? Ce ne va preda?" intreba Harry. Totusi simtea un fel de apreciere pentru persoana care il savase de Voldemort. Dar o fata din fata ii raspunse la intrebare.
" Este viitoarea profesoara de Apararea Contra Magiei Negre"
Cei trei erau mirati, si se uitau prosteste unu la altul, schimband priviri.
Dupa o putin timp , sortarea fu terminata, iar elevii mancasera tot, si Festinul se terminase. Elevii urmau ca in fiecare an Perfectii, dar de data asta, Ron si Hermione ramasera in urma.
La iesirea din Marea Sala, cei patru se intalnira si cu cele doua fete noi .
" Buna ! Ma numesc Ada" spuse o fata care incerca sa ii intinda o mana lui Harry, dar intr-o mana avea pusa roba, deoarece nu o purta decat la Festin , si in cealalta o placa de lemn pe patru roti. "Imi cer scuze " Facu Ada zambitoare. Harry aproba abasent.
" Da.. si eu sunt Cissy" Dar fata ii intinse mana lui Hermione. Avea de gand sa i-o intinda lui Harry , dar se retrase, vazand privirea acra a lui Ginny, care se afla in bratele lui Seamus.
"Hei ! Pe mine nu ma baga nimeni in seama?" spuse Ron enervat de faptul ca niciodata nu iesea in evidenta.
" Ooo God!!!" spuse Ada care saliva. " Esti Ron .. Ron Weasley .. chiar TU !!"
" Multumesc Doamne!" Facu Ron sarcastic.
" Hmmm. Cred ca ar trebui sa plecam in turn " spuse Luna " Se face tarziu" . Ada si Cissy aprobara, urmand-o pe Luna.
"Chiar ca sunt dragute " aproba Harry uitandu-se oarecum cu jiind dupa Cissy, care semana cu Ginny aproape perfect.
" Da " spuse Ron "V-am zis eu ca sunt popular. M-a salutat "
" Poate te place" spuse Ginny. Hermione i-ar fi aratat niste semne, dar nu-i statea in fire.
" Eh.. Ar trebui sa ma invat cu asta " facu Ron mandru.
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Love is in the air Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Love is in the air Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Love is in the air Empty
MesajSubiect: Re: Love is in the air   Love is in the air I_icon_minitimeSam Aug 23, 2008 11:43 am

Ada si Cissy se indepartau iar Harry, Ron si Hermione purtau o discutie aprinsa despre cat de popular ar fi putut Ron daca ar fi avut si el sansa sa faca ceva.
" Ron... dar nu ai avut-o " facu Ginny pe un ton enervant de calm.
" Adica crezi ca fratele tau plictisitor nu ar putea fi popular? " intreba Ron suspicios si enervandu-se.
" Nu cred ca ti-ar conveni raspunsul. " si Ginny alerga din nou la Seamus strangadu-l tare in brate. El se apropie de buzele ei. Milimetru cu milimetru.
" STATI!! " facu Harry ... " Nu l-am vizitat pe Hagrid " ... Toata lumea se uita ciudat la Harry spunandu-si fiecare ' Nici nu stii cat de penibil ai fost . " in schimb Ginny nici nu il observa continuand ce Seamus nu mai putea.
Mergeau tinandu-se in brate, tot drumul pana la turnul Cercetasilor.
" Hmmm.... maine avem Potiuni , nu ?> " intreba Ron , aruncand niste carti de prin cufar prin toata camera de zi.
" Da... ati recapitulat de anul trecut? Eu am invatat totul pe de rost. " spuse Hermione cautand cartea pentru a mai invata ceva. Ron se uita si el curios prin cufarul Hermionei cand dadu de o bucata de hartie mototolita.
" Hei! Ce e asta " facu Ron zambindu-i siret. Hermione incerca sa ascunda bucata de hartie bagand-o in buzunarul robei, dar Ron nu se lasa pana ce nu o lua. O desprinse incet, bineinteles in spatele lui fiind inconjurat de mainile Hermionei care incerca sa isi salveze bucata de hartie.
" Ce este atat de important? " intreba Ron , apucand sa citeasca primele randuri.

"

[i]Da Hermione. Eu te iubesc. Si tu simti acelasi lucru pentru mine. De asta m-am hotarat sa iti spun ca este mai bine sa renunti la ceilalti baieti care te inconjoara, cum ar fi acel prieten tantalau al tau. Eu tin foarte mult la tine, si nu as vrea sa mi te fure o persoana ca el. Sper ca vei intelege asta . Te iubesc.
Cu dragoste, V.K.
"
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Continut sponsorizat





Love is in the air Empty
MesajSubiect: Re: Love is in the air   Love is in the air I_icon_minitime

Sus In jos
 
Love is in the air
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse :: Creatii Epice si lirice-
Mergi direct la: