Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Este un forum Harry Potter, pentru fanii acestuia.
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 O vizita in sectorul interzis

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue100 / 100100 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeMar Sept 16, 2008 12:30 pm

Anna si Ada se plimbau prin bibleoteca plina de elevi.
"maine avem examen la potiuni....:-? toate cartile bune au fost luate...loc la masa nu mai avem..e pliiin!!!" spuse Ada uitandu-se in jur la elevii care ieseau din bibleoteca cu teancuri de carti.
":-<...trebuie sa studiem undeva....camera de zi a ochilor de soim e plina ochi cu elevi care studiaza...si dormitoarele la fel. holurile,marea sala de asemenea.." ofta Anna
"ar trebui sa gasim si noi un loc pentru studiu...si nu loc cu carti.." spuse Ada
"Mi-a venit o idee...:O" spuse Anna
"ce idee?...nu mergem in toaleta..[-x" facu Ada
"Nu fata..." spuse Anna care isi regla vocea si apoi vorbi mai in soapta "am putea merge in sectorul interzis..avem carti multe si liniste." spuse Anna iar Ada se ingrozi oarecum la aceste vorbe.
"Fata..unde ti-e minte?Neutral nu ai uitat-o cumva in cartea de transfigurare?lol...." spuse Ada
"Haide...e singurul loc unde putem studia pe maine:D" spuse Anna uitandu-se cu o expresie malefica spre usile de fier inchise cu o pancarda mica "sectorul interzis!"
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue10 / 10010 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeMier Sept 17, 2008 3:24 am

Leo aparu si el de dupa un raft plin cu carti de unde citea un roman de dragoste interzis varstei sale.
"Ce faci acolo?Neutral" intreba Ada uitandu-se intrebatoare la Leo...si la coperta cartii "Dragostea in pat se masoara"
"Aaa...studiam..la ierbologie...:-"" raspunse Leo incercand sa ascunda cartea in roba
"Lasa ca am vazut noi...oricum...vorbeam cu ada ca maine avem examenul acela important la potiuni si nu avem loc de studiu nicaieri...si vad ca si tu te ascunzi cu cartea ta deocheata...si ma gandeam...ce ar fi sa mergem in sectorul interzis..?" intreba Anna iar ceilalti doi ramasera muti.
"Nu stiu ce sa zic..." spuse Leo " ar fi o idee..dar daca o sa fim prinsi..."
"are dreptate leo...dar cred ca ne putem asuma riscul.." Spuse Ada in timp ce ii lua cartea din mana lui Leo si incepu sa citeasca.
Sus In jos
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue100 / 100100 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeMier Sept 17, 2008 9:29 am

"sunt de acord..." facu Leo apoi ii lua adei cartea din mana si o baga inapoi in buzunarul interior al robei in timp ce se uita in jur sa nu vada nimeni.
"e liber?" intreba Ada in timp ce Anna statea de paza
"da..treceti...vin si eu in urma!" spuse Anna in soapta catre ceilalti doi care acum aproape ca intrara in sectorul interzis.
Anna se duse repede dupa prietenii ei dupa ce se asigura ca nimeni nu ii vede si apoi inchisera din nou usile de fier de la sectorul interzis.
"Ei bine...suntem aici!" spuse Leo care isi scoase repede cartea si isi gasi un loc confortabil unde sa stea si sa o conspecteze.
"Ada...noi sa cautam carti de potiuni sa citim...sper sa fie.." spuse Anna care cauta printre cartile vechi
"Am gasit eu ceva...spuse Ada....:-? "Potiuni rapide si smechere" scrisa de...fratii....Weasley!?:O" facu Ada socata cu carte in mana
"ce?Smile) astia chiar au scris o carte despre potiuni..si inca ce potiuni...rapide si smechere...imi pare interesant..." spuse Anna in timp ce ada citea cuprinsul cartii
"Ai si un capitol cu "cum sa trisezi inteligent la un test sau examen la potiuni":X mi se pare genial.."Spuse Ada in timp ce se aseza pe jos langa leo,scoase un pergament si o pana si incepu sa ia notite din cartea celor doi frati.
"Am gasit si eu ceva.."potiuni pentru incepatori si experti,pregatire pentru examene si lucrari" " citi Anna de pe coperta.
"Suna bine...Smile" spuse Ada de jos.
Apoi Anna se aseza langa cei doi si facu asemenea Adei.
Dupa aproape o ora de cand erau acolo Leo inchise cartea.
"Fetelor..cred ca ar trebui sa plecam...ceilalti o sa-si dea seama ca lipsim.."
"Crezi ca vor fi atenti la noi cu toata agitatia asta cu examenul la potiuni?Smile)" spuse Ada care incepu din nou sa scrie
"Nu putem lua oricum cartile acestea de aici...asa ca nu avem ce face" spuse Anna
"Stiu dar...." spuse leo dar nu putu sa continue
"Miaau" se auzi doamna Noris de undeva din spatele lor
"ce se aude?:O" spuse Anna in soapta in timpce isi strangea lucrurile la fel ca restul.
"Doamna Noris..repede sa fugim mai in spate" spuse Leo
"Mai mai mai...." spuse Filch in timp ce intra in sectorul interzis si se uita imprejur la sala parasita."imi parea ca auzeam niste voci mai inainte..nu e asa doamna Noris?" facu Filch spre pisica apoi aceasta mieuna aprobator.
"Haide..se pare ca nu e nimeni...." Spuse Filch apoi mai trase o ultima privire incaperii si iesi impreuna cu Doamna Noris din incapere.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue10 / 10010 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeMier Sept 17, 2008 11:12 am

"Phiu!" facu Leo dupa ce Filch parasi incaperea.
"Am scapat ca prin urechile acului.." spuse Anna in timp ce scotea din nou pergamentul sa ia din nou notite.
"Dar macar am trecut cu bine!" spuse Ada
Leo isi scoase din nou cartea si se apuca sa citeasca.
Dupa ceva timp Leo spuse:
"Stiti...cred ca ar fi bine sa mergem..."
"De ce?Acum Filch stie ca nu e nimeni aici..deci nu o sa fim deranjati.." Spuse Ada apoi leo dadu din umeri si se apuca din nou de citit.
Peste o jumatate de ora se auzira din nou portile de fier ale incaperii.
"PSS...INCET!"Spuse o voce de baiat abia soptit.
Sus In jos
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue100 / 100100 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeJoi Sept 18, 2008 1:40 pm

" Da wai... ok.. " spuse un alt baiat, care se pare ca era cu acel care vorbi mai devreme.
" Cine crezi ca mai are curajul in afara de noi sa vina in sectorul interzis? " intreba Ada dandu-i un ghiont Annei, care se chinuia sa citeasca la lumina ochilor.
Dintr-o data vazura prin umbra doua siluete care se asezara la o masa si incepura sa rasfoiasca doua carti cu interes. La un moment dat , unul din ei aprinse lumina, si observa ca sunt doi baieti. Unul blond si unul brunet, care stateau si nu citeau. Doar aruncau unul in altul cu niste bucati de hartie rupta dintr-o carte.
" Huh! Cred ca putem merge. " spuse Leo, care deja iesi si deja facea cunostinta cu baietii.
Ada si Anna iesira si ele la un moment dat, si nu avura ce face. Trebuiau sa faca cunostiinta cu ei .
" Oh " spuse Anna intinzand mana " Ma numesc Anna "
Baiatul blond ii intinese si el mana usor si ii zambi . " Ma numesc Radu Lohan. Dar prefer sa-mi spui doar Radu. Deseori sunt confundat cu mama mea Linsday Lohan "
Anna era fericita de numai putea. Era atat de dragut , si avea niste trasaturi atat de fine, incat nu ii putea rezista.
Intre timp , Ada facu cunostinta cu baietasul brunet.
" Hey " spuse Ada intinzand mana binevoitoare, in schimb baiatul nu prea se avanta sa isi faca noi prieteni .
" Ah... Vlad. Dar pls, spune-mi Benny. Imi urasc celalalt nume " si Benny intinse mana , dar si-o retrase foarte repede.
Cei 5 stateau si radeau , uitand sa invete la Potiuni.
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue10 / 10010 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeMar Sept 30, 2008 9:29 am

" Wai !! Dar totusi.. Potiunile? " spuse Leo speriat.
" Da-le naibii de potiuni " spuse Benny care facu un gest necugetat cu mana.
" Asa ziceam si eu " Zise Leo intinzandu-se comod pe spatarul scaunului.
Ada si Anna se uitau una la alta si se gandeau ce sa faca. Trebuiau sa isi scrie, altfel , o incurcau rau de tot. Cele doua se apucasera de citit si scris, iar Benny cu Radu aruncau cu hartii mototolite in gura lui Leo care saliva dupa o poza care iesise din cartea lui Radu .
" Cine este fata aceasta? " intreba Leo salivand in continuare.
Radu ii raspunse binevoitor si razand . " Ah.. este sora mea. Sa stii ca nu este o idee prea buna sa faci cunostinta cu ea. Deseori este foarte ciudata. " Si el isi incheie propozitita cu un tremur in glas.
Intre timp ,Benny se pare ca se uita la Ada. Avea un pumn de galeoni la ea.
" Hei! " spuse Benny, in timp ce Ada ii intoarse o privire rece. Nu prea il agreea ea. " Imi dai si mie niste bani? "
" Eu nu dau bani nimanui, clar? Si nu ma intereseaza.. cine esti. " spuse fata citind in continuare. Nu ii placea sa fie deranjata cand invata.
" Ah... Ok.. " facu baiatul dandu-si ochii peste cap .
" Hei! Leo! Uite nr incuiatilor a surorii mele . Stii? Ea e incuiata.. De fapt, si eu si Benny avem parinti incuiati. De asta nu prea ne stie lumea, si nu suntem prea bine primiti. " spuse Radu oftand foarte adanc.
Leo fu fericit vazand ca are un nr de incuiat. Si asa statea era varul Annei si Adei, iar ele stateau in casa de incuiati . Deci , era foarte bine.
Sus In jos
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue100 / 100100 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeMier Oct 01, 2008 12:25 pm

"Stiti..ma intrebam...de ce ati venit in sectorul interzis?" Spuse Leo in timp ce incerca sa invete pe de rost numarul surorii lui Radu.
"Pai...ne plictiseam..nu e nimic de facut..."Spuse Benny plictisit "Plus ca maine e lucrarea la potiuni.." mai adauga el apoi incepu sa culeaga hartiile mototolite de pe jos si le arunca cu putere spre radu care riposta aruncand si el la randul lui cu cateva mototoale de hartie spre beny.
"Hm..si nu..nu v-ati gandit sa invatati?" intreba Leo cu o nota nesigura in voce (tocmai pronuntase cuvantul "invatati")
"Ce?...aaa..pai da..am mai repetat..am facut si niste notite ca se ne fie mai usor sa le invatam..."spuse Radu
"aaa...si unde sunt?Smile" spuse Anna plina de interes spre Radu (nu era interesata de notite...fireste)
"pai..sunt astea.." Spuse Radu aratand spre ghemotoacele de hartie care se gaseau acum pe jos,pe masa si in gura lui Beny..
"aa...pai...atunci e bine.." spuse Ada sarindu-i in ajutor Annei care ramase cu gura cascata in timp ce se uita la radu si incepu sa saliveze usor pe carte ade potiuni pe care o tinea in brate.
"Heeei...voi in ce casa sunteti?" intreba Leo in timp ce mototolea si el niste hartie (fara sa vrea a mototolit foaia cu numarul surorii lui Radu dar apoi a realizat asta..dupa ce a aruncat deja cu el si s-a pierdut printre celelalte mii de mototoale de hartie)
"Suntem la Astropufi amandoi:) este foarte distractiv..."Spuse Beny zambind spre Leo
"Ooo..noi o cunoastem pe Luna ...e foarte de treaba...si ciudata..." spuse Leo zambind la inceput si pierindu-i zambetul la ultimele doua cuvinte.
"Aaa...Luna..da:)" Spuse Radu in timp ce mai ridica niste mototoale de hartie de sub scaun. "E...de treaba..cum spui tu...dar si ciudata...ai dreptate..are momentele ei dar noi ne ingelegem foarte bine cu ea:)"Mai adauga Radu apoi incerca sa zambeasca
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue10 / 10010 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeMier Oct 01, 2008 1:25 pm

"Hmm...nu v-am mai vazut pe aici...." spuse Ada in timp ce il privea pe beny si incerca sa nu roseasca.
"Pai da...nu prea facem noi mare lucru....mai mult stam pe la lac...sau petrecem majoritatea timpului aici...era ascunzatoarea noastra..dar voi ce faceti aici?"spuse Beny
"Pai..invatam..Smile..stii...maine..lucrare la Potiuni.."Ii reaminti Ada
"Aaa...da...pai...Smile de acum puteti veni sa stati cu noi!"Spuse Radu privind-o pe Anna zambaret iar aceasta se inrosi si isi baga din nou nasul in carte
"Sigur!"Spuse Leo "Cu mare placere..voi baiati sunteti foarte de treaba..Smile sincer..." adauga Leo
"Multumim frate! la fel...tu..esti in aceeasi casa cu fetele?Smile" intreba Benny spre Leo
"A..nu..eu sunt la cercetasi...si ele la ochi de soim:)" spuse Leo
"Phiu! ma temeam sa nu fie la viperini..." Spuse Radu usurat
Sus In jos
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue100 / 100100 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeJoi Oct 02, 2008 11:44 am

Fetele acu vorbeau si isi dadeau ghionturi.
" Ai vazut cum se uita Radu la tine? " spuse Ada Annei si ii dadu 7 coate.
" Hei! .. Dar si Benny.. ai vazut cum se uita la tine? " ii facu Anna dandu-i si ea la randul ei 3423 de coate. Cred ca asta era si intentia.
VAzand ca se complica treaba, se oprira din bataie.
" HeI! " spuse Radu uitandu-se spre cele doua fete care acum erau gura casca la cei doi . " Am o idee! Haide sa mergem undeva impreuna!!... de exemplu la lac.. mai tarziu.. poate mai vorbim si noi " facu Radu dandu-i de inteles Annei o chestie. Avea un muc iesit.
Ada deja se uita pe pereti , si Benny radea de ea. Sau na...
" deci iti convine? " mai intreba Benny.
Ada se abtinea sa nu roseasca.. si spuse cu curaj
" Bineinteles ca nu! "
" Nu? "
" Da"
"adica da sau nu ?"
" Adica... da si nu "
" Neutral "
"Very Happy"
Si benny renunta sa mai sustraga ceva de la fata care parea ca nu stia ce zice, asa ca o intreba pe Anna.
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue100 / 100100 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeJoi Oct 02, 2008 11:52 am

"Deci ce ziceti?Very Happy" Mai intreba odata Benny uitandu-se de data asta la Anna
"Hm..nu stiu ce sa zic..lunea fac baie..marti ma spal pe diniti,miercuri fac teme,joi merg la baie,vineri dorm,sambata citesc..cred ca duminica e ok:)" Spuse Leo iar Beny si Radu se uitara la el cu inteles.
"Nu inteleg..." spuse Radu uitandu-se suspicios la Leo...se incrunta un pic..apoi se inrosi..era evident..incerca sa gandeasca.
"Pai...eu cu Anna ne ducem mai in spate..unde sunt cartile cele mai frumoase..." spuse Ada care se ridica de jos si o apuca pe Anna de maneca care se ridica si ea in picioare.
"Ce?De ce?" intreba Leo
"Stim noi....in spate sunt carti despre...."Facu Beny si incepu sa rada
"despre dragoste" cotinua Radu si se uita repede la Anna apoi din nou la Leo care il privea cu interes.
"Serios?" Intreba Leo
"Sigur..." Facu Ada inainte sa se indeparteze "Sunt astfel de carti..ne ducem chiar acum sa..conspectam cateva" mai adauga Ada nesigura apoi se indeparta impreuna cu Anna.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue10 / 10010 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeVin Oct 03, 2008 10:49 am

"Aa...voiam sa va intreb..ce credeti despre fete?" ii intreba Leo pe cei doi baieti care pareau sa fi ramas fara cuvinte.
"Pai...este..bine.." Spuse Radu "Anna..e ..bine" mai continua el.
"A..atunci inseamna ca nu ai nici o treaba cu ea:-j:)" spuse repede Leo dar Radu spuse indata
"Ce?nu...am..."
"Dar tu cu Ada?:>" intreba Leo spre Beny care acum se chinuia sa scoata doua suntete ("vreau o placa!" deobicei spune:))
"Eu da...ma rog...e..ma rog...sa zicem ca..na..." facut el apoi se prefacu ca arunca o privire pe sub masa dupa ghemotoace de hartie.
Sus In jos
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue100 / 100100 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeVin Oct 03, 2008 1:00 pm

" Hmm.. hartia asta este foarte faina " spuse Radu ajutandu-l pe Benny, la privirea lui spre mototoale de hartie.
" Da.. intra-devar " ii raspunse baiatul .
Numai Leo statea si adormea cu capul pe masa, cand spuse: " Mai!!! Deci .. va place sau nu de ele? "
" Pai.. Anna este draguta... si Ada este de treaba... " spuse Radu cu aceeasi expresie vesela si rosie ca mai inainte.
" Dar tu , Benny? "
" Eu ? Eu nu am nici o treaba. Mie imi place sa fiu singur. Nu este genul meu sa imi placa de o fata. " spuse Benny facand semnul looserilor, iar Radu incepu sa faca ca tutu.
" Ce vrei sa spui? "
":-""
Baietii... se ridicara de la masa, si brusc, isi amintira, ca acolo unde erau fetele, mai erau niste carti interesante despre Incuiati .
" NOi... vrem sa studiem mai mult perspectiva vrajitorilor fata de incuiati . Trebuie sa mergem acolo unde sunt cartile cele mai interesante ... "
Intr-un minut, Leo ramase singur cu niste bucati de hartie si cu un pix in gura.
" oh.. " ingana baiatul iar pixul ii atarna prin gura.
Intre timp, cei doi baieti :
" Radu ! Nu trebuie sa ratezi asta. Uite. Anna se apleaca. Fii atent ce inzestrata este. Pacat ca cealalta are roba prinsa cu 7 cataracte ... " spuse Benny uitandu-se interesat spre partile intime ale fetelor.
" Da mai Benny. Naspa ca Ada este foarte impachetata. Dar asa, o pot observa pe Anna 8-> " spuse Radu ganditor, desi nu prea era atent la forme, ci doar la chip . " Cred ca ne-a vazut!!" spuse Radu putin mai tare, si izbindu-se de dulap , biblioteca , masa si scaun, facu o galagie dezastruoasa. " Ooops! " spuse Radu fluierand puternic. " Nu am vrut! " . Dar intre timp, Benny se asigura ca cealalta fata nu observa nimic.
" Oh! Este cam cald " ii spuse Ada Annei, dandu-si jos roba.
" Oh!! Este momentul.!! " au spus cei doi baieti , iar doua chestii impinsera cartile din raft.
" Hei! Miroase a pwca sculata aici!!" urla Leo din capatul celalalt, iar in cateva secunde, Anna si Ada erau acolo. Nu puteau rata o astfel de ocazie.
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue100 / 100100 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeVin Oct 03, 2008 1:22 pm

Raftul care-i despartea pe Anna si Ada de Radu si Beny cazu jos cu un zgomot care rasuna in intreaga incaperea.
"AOLEU!!!:O" Urla Beny in timp ce incerca sa-l traga pe Radu de maneca sa plece mai repede din sectorul interzis "Radu trebuie...trebuie sa plecam! acum! Filch o sa fie aici din moment in moment!" Striga Beny speriat.
"Trebuie sa plecam toti de aici...fetelor..haideti..sa-l luam si pe leo si sa fugim cat mai repede!!!" Spuse Radu in timp ce toti 4 fugeau repede spre Leo care acum era in picioare cu bagheta in mana.
"Cine e acolooo? Am sa va prind eu! Puslamale!" Se auzi vocea ragusita a lui Filch de la cativa metri departare.
"Ce ne faceeeem?Sad((((" Spuse Radu care era disperat.
"Intram sub pelerina noastra invizibila!"Spuse Leo repede si scoase pelerina din buzunarul robei si le-o arata baietilor care acum erau uimiti.
"Repede!"Facu Leo observand ca vocea lui Filch se amplifica iar toti intrara sub pelerina iar la cateva secunde mai tarziu usa sectorului interzis se deschise si Filch impreuna cu doamna Noris stateau acum in prag.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Cezaruna Granger
Anul IV
Anul IV
Cezaruna Granger


Numarul mesajelor : 412
Varsta : 27
Galeoni : 93,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Lunii Pline
Slujba : Vanzatoare la R&P
RPG metter :
O vizita in sectorul interzis Left_bar_bleue20 / 10020 / 100O vizita in sectorul interzis Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/10/2008

O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitimeSam Oct 11, 2008 12:52 pm

"Puslamale nenorocite! tot isi baga nasul unde nu le fierbe oala!" spuse Filch si doamne Noris scotand un mieunat aprobator, iesind amandoi din camera
"Phiu#-O credeam ca o sa ne prinda " spuse Leo dand laoparte pelerina
"Da...credeam ca o sa ne prinda si o puneam daca ne prindea"spuse Anna uda leoarca de transpiratie
"Hei, si acum ce mai facem ?" intreba Beny un pic cam plictisit...
"Pai nu vroiai sa te uiti in sectorul incuiatilor?" intrebaAda dandu-si ochii peste cap
"Da...dar mi-a trecut"
"Aaa...pai hai sa mai vedem ce mai este pe-aici" spuse Anna cu un zambet siret
"La ce te gandesti?" intreba Ada
Sus In jos
http://pheobe96.hi5.com
Continut sponsorizat





O vizita in sectorul interzis Empty
MesajSubiect: Re: O vizita in sectorul interzis   O vizita in sectorul interzis I_icon_minitime

Sus In jos
 
O vizita in sectorul interzis
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RP :: Bibleoteca-
Mergi direct la: