Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Este un forum Harry Potter, pentru fanii acestuia.
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Boala lui Draco

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Boala lui Draco Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Boala lui Draco Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Boala lui Draco Empty
MesajSubiect: Boala lui Draco   Boala lui Draco I_icon_minitimeMier Oct 01, 2008 12:10 pm

Intr-o zi de sambata...dis de dimineata Anna si Ada se aflau la masa ochilor de soim luand micul dejun.
"Ai auzit ce scrie in profet?" intreba Anna in timp ce analiza profetul zilei
"Nu...nu am apucat sa ma uit peste el.." spuse Ada
"Ei bine..scrie ca tatal lui Draco,Lucius ReaCredinta si-a facut oficiala propria sa firma de maturi numite "Milfo".Prima matura creata de firma acestuia i-a fost trimisa lui Draco...azi dimineata" spuse Anna dand ziarul mai jos de chipul sau apoi se uita cercetator la masa Viperinilor si observa ca multi dintre viperini erau stransi acolo unde statea Draco iar acesta le arata o matura noua stralucitoare pe care,pe o parte stralucea cu litere verzui deschis cuvantul "Milfo".
Ada se intoarse si ea sa dea o privire celor de la masa viperinilor care acum strigau si aplaudau.
"Huh...banuiesc ca nu-s asa de bune..nu?" intreba Ada dupa ce se intoarse inapoi spre Anna si continua sa manance din bolul sau cu cereale.
"Fetelor! ati citit din profet??:X" Spuse Leo care venea in fuga spre ele de la masa Cercetasilor. "Lucius a facut o noua firma de maturi...Milfo...e extraordinara..Draco o detine pe prima!Abia astept sa-mi iau si eu! E scumpa..dar foarte buna!" Spuse Leo incantat
"Eh..atunci e buna!" Spuse Ada care continua sa manance in timp ce Anna se incrunta spre Leo care avea acum o expresie intrebatoare pe chip
"Leo..unde ti-e mintea....oricum..doar nu ai de gand sa cumperi de la Lucius...Neutral sunt rai...sunt o familie de Devoratori ai Mortii!" Spuse Anna in timp ce impaturi profetul.
"Nu stiu ce faceti voi...dar eu unul am sa-mi iau! Am anuntat-o pe mama mai devreme printr-o scrisoare..va da ea comanda..intr-o saptamana ar trebui sa fie a mea:X" spuse Leo incantat in timp ce Ada se intoarse iar spre el
"Foarte frumos...sa ne anunti cand o sa se rupa:)" spuse ea apoi isi vazuse din nou de bolul cu cereale,jucandu-se cu lingura usor prin lapte facand cerculete sau alte forme apoi zambi larg spre ele si incepu din nou sa manance.
"Hei...daca nu va convine nu e nimic..ma rog...ma intorc din nou sa mananc..vad ca nu aveti chef de vorba.." spuse Leo si se indeparta de fete.
Peste vreo 20 de minute Draco iesi acopaniat de zeci de elevi,de data asta nu numai de la viperini din marea sala in timp ce isi tinea miraculoasa matura in mana.
"Aloo...e naspa! trebuie sa facem ceva...nu putem lasa situatia asa!" Spuse Anna in timp ce isi trangea cartile pe care le imprastiase mai devreme pe masa.
"Dap...ai dreptate...ce ar fi..daca i-am fura matura...pentru cateva minute si am fermeca-o sa faca ceva...ceva rau?" spuse Ada cu un zambet siret pe chip.
"Fie...dar...cum o sa intram in camera de zi a viperinilor fara sa fim suspectate?" Spuse Anna ganditoare
"Hm...pai..ce-ar fi daca am afla parola?" spuse Ada
"Nu..cred ca stiu! Au antrenament la vajhat peste o ora...Draco se duce sa-si lase matura in vestiar...DESIGUR! Mergem in vestiar!"Spuse Anna iar adei paru sa i se lumineze chipul (desigur ca nu era de la lanterna cu care se juca Luna prin marea sala orbindu-i pe toti)
"Crezi ca leo ar trebui sa stie?" intreba Ada uitandu-se spre masa cercetasilor si zarindu-l pe Leo cu alti baieti din casa lui uitandu-se la profetul zilei si la pozele cu noile maturi aparute pe piata.
"Sigur ca nu...!" spuse Anna
"Ok..s-o facem!!" Spuse Ada iar cele doua fete iesira repede din marea sala.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
Boala lui Draco Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Boala lui Draco Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Boala lui Draco Empty
MesajSubiect: Re: Boala lui Draco   Boala lui Draco I_icon_minitimeMier Oct 01, 2008 1:32 pm

Anna si Ada se strecurara rapid pe domeniul terenului de vajhat care era pustiu acum,dupa ce in urma cu mai putin de 2 minute Draco cu coechipierii sai se dusera sa-si lase maturile si pelerinele in vestiare si aveau sa revina peste aproximativ jumatate de ora.
Fetele intrara repede in vestiarul viperinilor purtand pelerina invizibila.
"Ok..deci..haide sa cautam matura..!" spuse Ada iesind de sub pelerina si incepand sa caute printre pelerine si maturi.
"Am gasit!" spuse Anna si lua matura de dupa dulapul lui Draco.
"Arata oribil...parca e...rea!" spuse Ada
"Stiu..acum ce farmec sa facem?" intreba Anna in timp ce tinea in mana matura Milfo.
"Stiu eu...stiu un farmec..cand Draco va atinge matura imediat i se va face rau si ii vor aparea pe fata mii si mii de bubite rosii care vor improsca un fum gri abundent!" spuse Ada in timp ce isi scotea bagheta din buzunarul interior al robei.
"Perfect!" spuse Anna "Da-i drumul!"
"Incantagio Melemno Munto!" Rosti Ada cu putere in timp ce avea magheta atintita asupra maturii.
"Da-i drumul! Acum!" Spuse Ada iar Anna dadu drumul maturii.
"E gata..tot ce trebuie sa facem este sa o punem la loc de unde era....am sa o trimit la loc cu o vraja."Spuse Ada apoi murmura ceva si matura se ascunse iar in spatele dulapului lui Draco gata ca acesta sa vina,sa o atinga.
Sus In jos
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Boala lui Draco Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Boala lui Draco Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Boala lui Draco Empty
MesajSubiect: Re: Boala lui Draco   Boala lui Draco I_icon_minitimeMier Oct 01, 2008 1:52 pm

Fetele iesisera din vestiar tot asa cum si intrasera,sub pelerina invizibila apoi se intreptara spre castel unde se dusera in camera de zi a ochilor de soim.
"Fata deci lol..am facut'o lata =))" spuse Anna in timp ce se tranti pe unul dintre fotoliile din camera de zi a ochilor de soim care acum era goala.
"Da=)) stiu...abia astept sa-l vad pe Draco...am o idee..ii spunem si lui Leo..si il aducem sa-i aratam la antrenament..corect?" spuse Ada in timp ce lua si ea un loc pe alt fotoliu de langa semineu.
"=))da...phiu..ce tare a fost!...hai la leo!" spuse Anna apoi cele 2 fete se ridicara repede si fugira in jos spre marea sala.Leo statea tot la masa cercetasilor cu cativa baieti si radeau.
"Hei leo..putem vorbi cu tine o clipa?" Intreba Anna iar leo se ridica si se indepartara putin.
"Ce e?" intreba Leo suspicios
"Uite...voiam sa-ti spunem doar ca i-am facut-o lata lui ReaCredinta...i-am fermecat matura..cand o s-o atinga...BUM.." Spuse Ada dar nu apuca sa continue:
"Ce?:O o sa explodeze?" intreba Leo uluit si ingrozit
"Nu mai..pur si simplu o sa ii apara bubite rosii pe fata care emana un fum abundent atunci cand se sparg!" spuse Anna si pufni repede in ras.
"Smile)) LOL! Sunteti tari..vreau sa vad si eu asta:>" Spuse Leo
"Sigur..antrenamentul viperinilor este peste un sfert de ora..cam asa...te invitam sa vii sa urmaresti..dar vom sta cu totii sub pelerina invizibila...ok?" spuse Ada incet
"Da" aprobara cei doi din cap
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
Boala lui Draco Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Boala lui Draco Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Boala lui Draco Empty
MesajSubiect: Re: Boala lui Draco   Boala lui Draco I_icon_minitimeJoi Oct 02, 2008 2:22 am

Cei trei isi pusera pelerina invizibila imediat ce iesisera din marea sala si se intreptara,alaturi de marea de elevi catre stradion
"PSS!Fetelor!" sopti leo de sub pelerina " oare de ce merg toti spre stadion?" intreba leo abia soptit.
"Nu e evident? vor sa vada matura miraculoasa a lui Draco" spuse Ada iar leo zambi
Ajunsi pe stadion se asezara undeva,intr-un colt pentru a putea observa reactia lui Draco cand va atinge matura Milfo.
"Hei Draco! Adu-ti matura din vestiar!" Striga unul dintre coechipierii lui Draco iar acesta spuse cu bagheta atintita spre vestiar
"Accio Milfo!"
Si matura sa tasni din vestiar drept in fata sa.
Sus In jos
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Boala lui Draco Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Boala lui Draco Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Boala lui Draco Empty
MesajSubiect: Re: Boala lui Draco   Boala lui Draco I_icon_minitimeJoi Oct 02, 2008 11:36 am

Draco dadu sa atinga matura.Se apropia incet iar Anna,Ada si Leo erau cu sufletul la gura.
Draco atinse matura.Un vuiet urias tasni din matura atacandu-l pe Draco care acum era speriat.
Draco cazu la pamant,cu fata rosie si plin de bubite.
"AAAA!!!!!"Tipa Draco in timp ce toti ceilalti din apropiere venira spre el speriati."Ce naiba...AUUUUU...ma doare!!!!" Continua sa tipe Draco
"Inca o treaba bine facuta!" spuse Anna in soapta de sub pelerina si batu palma cu Leo si Ada
"Dati-va la o parte!" Striga Madam Pomfrey si se apropie de Draco care era si acum intins pe iarba in timp ce toti ceilalti il priveau cu spaima.
"Sa-l ducem in aripa spitalului! Este ranit...voi...Crebbe si Goyle..ajutati-ma sa-l duc...Repede!" Spuse din nou madam Pomfrey si ea impreuna cu Draco,Crebbe si Goyle disparura din campul lor vizual.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
Boala lui Draco Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Boala lui Draco Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Boala lui Draco Empty
MesajSubiect: Re: Boala lui Draco   Boala lui Draco I_icon_minitimeVin Oct 03, 2008 10:59 am

Leo,Anna si Ada mersera,pe sub pelerina in spatelei lui madam Pomfrey,Crebbe si Goyle care il tineau pe Draco pana in aripa spitalului.Ajunsi acolo madam Pomfrey il lasa pe Draco pe unul din paturi apoi merse sa aduca cateva leacuri.
"OF!Baieti,ia spuneti,ce s-a intamplat pe stadion?" Spuse Madam Pomfrey care era nervoasa si cauta prin niste sticlute pline cu potiuni de diferite culori.
"A chemat matura sa cea noua si a venit..apoi a atins-o...si bum! asta a fost tot" spuse Crebbe uitandu-se ingrijorat la Draco care era lesinat de durere.
"Aha...ce fel de matura?" intreba madam Pomfrey oprindu-se o clipa din cautat si ii privi pei cei doi baieti care stateau pe pat,langa Draco.
"Noua matura Milfo..creata chiar de tatal lui Draco,domnul ReaCredinta."Spusee Goyle abatut.
"In ordine..." mai adauga madam Pomfrey apoi veni in fata lui Draco si il dadu cu o licoare verde deschis pe fata.
"Ce se intampla aici?" Spuse Plesneala care era acum in fata intrarii in aripa spitalului "Am auzit ca Draco a patit ceva..din cauza maturii.." Adauga Plesneala apoi examina camera si isi atinti privirea asupra lui madam pomfrey a poi pe rand la Crebbe si Goyle si in final la Draco.
"Domnule Plesneala...matura sa cea noua a fost fermecata...este destul de grav! cred ca un elev destul de mare ar fi putut savarsi o asemenea vraja!" Spuse madam Pomfrey suparata.
"Unde e matura?" intreba apoi Plesneala
"Aici..." Spuse Crebbe si arata spre matura de la capatul patului
Sus In jos
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Boala lui Draco Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Boala lui Draco Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Boala lui Draco Empty
MesajSubiect: Re: Boala lui Draco   Boala lui Draco I_icon_minitimeLun Oct 06, 2008 12:56 pm

Plesneala examina matura cu privirea sa patrunzatoare apoi merse spre ea, o lua si se uita apoi imprejur.madam pomfrey il ungea pe Draco cu o potiune verde iar Crebbe si Goyle stateau pe marginea patului uitandu-se la el cu parere de rau.
"Iau eu asta..." Spuse Plesneala scurt cu un ton glacial iar Crebbe si Goyle aprobara incet din cap.
"Madam Pomfrey...ce are baiatul?"Spuse din nou Plesneala uitanduse aspru la madam pomfrey care parea exasperata.
"P-pai...cum spuneam farmecul a avut un efect foarte grav asupra sa...deci...are afectiuni grave la nivelul fetei..prezinta bubite rosii care se sparg si emana un fum numit Poclila.Va trebui retinut in aripa spitalului cam o saptamana pentru refacere.A lesinat de durere...isi va reveni in curand."Spuse Madam Pomfrey apoi trase aer in piept si se apuca din nou sa-l unga pe Draco,acum lesinat si plin de bube rosii pe fata cu diferite potiuni.
"Poclila...." Repeta Plesneala mijindu-si ochii negri si patrunzatori "Poclila.....Da..am sa verific matura..am sa descopar cine a pus la cale asta..." Spuse din nou Plesneala la fel de ganditor apoi se indrepta spre iesire cu pasi zgomotosi rasunand in incapere.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
Boala lui Draco Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Boala lui Draco Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Boala lui Draco Empty
MesajSubiect: Re: Boala lui Draco   Boala lui Draco I_icon_minitimeMier Oct 08, 2008 9:22 am

"Voi,baieti..ar trebui sa va duceti la antrenament..nu-i asa?" Spuse madam Pomfrey care se paru ca abia acum observase ca cei doi baieti erau pe acolo [kidding Smile)..:-"]
"Da dar..Draco.." Mormai Crebbe uitandu-se cu mila la Draco
"Domnul ReaCredinta o sa se faca bine..nu va faceti griji..." Spuse madam Pomfrey in timp ce ii dadu pe la nas lui Draco o substanta albastru inchis
"PHIU! CE MIROASE IN HALUL ASTA?" Spuse Draco care se parea sa se fi trezit [de ce oare nu stiu Smile)=))]
"Stai calm baiete...totul este bine..ai fost afectat de matura ta" spuse madam Pomfrey scurt iar Draco o examina apoi se uita la Crebbe si Goyle care aveau o expresie toanta pe fata..cum erau de obicei.
"Cand ma pot duce inapoi?" Spuse Draco dispretuitor
"Cand ai sa te faci bine..evident!" Ii raspunse madam Pomfrey pe acelasi ton iar Draco spuse spre Crebbe si Goyle:
"Voi ce faceti aici? Cum ramane cu antrenamentul? Ce a avut matura?..ce am eu?"
"Matura ta a fost fermecata de cineva...iar tu..tu nu te simti bine.." Bajbai Goyle uitandu-se in pamant iar Draco se incrunta mai tare ca inainte
Sus In jos
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Boala lui Draco Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Boala lui Draco Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Boala lui Draco Empty
MesajSubiect: Re: Boala lui Draco   Boala lui Draco I_icon_minitimeJoi Oct 09, 2008 2:42 am

"Noi...noi ar trebui sa plecam,Draco..acum ca esti mai bine.." Spuse Crebbe ridicandu-se de pe marginea patului lui Draco insa fara sa se uite la el.
"Da..plecati..nu sunteti in stare de nimic! iesiti afara!" Urla Draco enervat iar cei doi baieti iesira din aripa spitalului.
"Trebuie sa-i scriu tatalui meu..." Incepu Draco spre madam Pomfrey care citea o carte de leacuri.
"Sigur,baiete..acum odihneste-te..."spuse madam Pomfrey apoi Draco se incrunta si incerca sa adoarma din nou.Anna,Ada si Leo inca se aflau intr-un colt al camereu,stand jos ghemuiti si ascultand ceea ce se vorbea.
Dintr-o data madam pomfrey se indrepta spre iesire iar Anna Leo si Ada o urmara si iesira dupa ea din aripa spitalului.Cei 3 se dusera drept afara,unde era frumos si cald.Ajunsi undeva la malul lacului,unde nu era nimeni isi dadura pelerina invizibila jos.
"Da' stiu ca am facut-o lataaa! :X:X:X" Spuse Leo uluit cu o extresie de fericire pe chip
"Uau..nu credeam ca farmecul meu a fost atat de puternic...:X:X:X" Spuse Ada zambitoare
"Super tare a fost :X:X:X" Adauga si Anna care se intinse pe iarba si inchise ochii
"Deci..ce urmeaza?:>" Intreba Leo care se intinse si el pe iarba langa Anna iar ada il urma
"Nu stiu...dar..sper doar sa nu ne prinda..:-s" Spuse Ada tematoare
"Stai calma..nu au cum..sunt mii de elevi la Hogwarts..:-j"Spuse Anna in timp ce ochii ei erau tot inchisi.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
Boala lui Draco Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Boala lui Draco Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Boala lui Draco Empty
MesajSubiect: Re: Boala lui Draco   Boala lui Draco I_icon_minitimeMier Ian 21, 2009 4:55 am

"Mda..ai dreptate.."Spuse Ada iar cei trei se intinsera pe iarba odihnindu-se.
"Voi trei..."Se auzi o voce cunoscuta ce le aduse aminte de o persoana pe care
sperau ca niciodata sa nu o fi cunoscut: Snape statea incruntat ca de obicei
in fata lor
"da..?"Spuse Anna cu vocea tremuranda imediat ce ea si ceilalti se ridicara brusc
in picioare pentru a asculta ce are Snape de spus.
"Ce cautati aici?"Intreba el pe un ton glacial
"Pai..ne relaxam..apoi aveam de gand sa mergem sus sa facem cateva esee"Minti
Leo iar Snape il privi dur
"Gura Duroc!Acum...ati auzit ce s-a intamplat cu Draco?"Intreba Snape suspicios
"Nu...am stat aici in tot acest timp.."Spuse Anna parand nevinovata
"Aha...stiti cumva ce matura avea Draco?"Spuse Snape asteptand raspunsul care
avea sa-i dea de gol pe cei trei.
"Habar nu avem..ultima data avea un Nimbus parca...:-? 2001 daca nu ma insel"
Spuse Ada nesigura.
"Aha..."Spuse Snape nemultumit si pleca repede de acolo
Sus In jos
Continut sponsorizat





Boala lui Draco Empty
MesajSubiect: Re: Boala lui Draco   Boala lui Draco I_icon_minitime

Sus In jos
 
Boala lui Draco
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RP :: Aripa Spitalului-
Mergi direct la: