Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Este un forum Harry Potter, pentru fanii acestuia.
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Misterele familiei Gaunt

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Misterele familiei Gaunt Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Misterele familiei Gaunt Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitimeVin Oct 03, 2008 1:07 pm

Sarah statea pe patul rece si amortit avand in mana bagheta cu care lumina camera veche si ponosita.Lasa bagheta pe pat si scoase din buzunarul interior al robei o bucata de pergament
si ii mai citi odata continutul.

Draga Sarah

Imi pare rau pentru pierderea suferita si te asigur ca maine pe la pranz vom fi langa tine sa-ti alinam durerea,insa nu vom sta mult caci Erik are probleme grave cu stomacul si trebuie sa intretina un tratament.Tu ce faci? esti bine,draga?Scrie-ne te rog cat de curand poti! Spune-ne daca vrei sa-ti aducem ceva de aici.Ai grija de tine si de Chuck pana venim noi!
Cu drag,unchiul Erik si matusa Helga


Mototoli din nou scrisoarea si o baga in buzunarul interior al robei.Iesi din camera cu pasi mici tinand bagheta sus,pentru a face lumina.Holul era ingust si pusitu,tapiseria de pe pereti era veche si plina cu portrete ale unor vrajitori batrani.Scartaitul podelelor vechi era singurul zgomot.Fata cobora scarile incet si se duse spre o usa mare si o deschise.
"Stapana!" Se auzi un chitait si un spiridus de casa,murdar si costeliv "Doriti sa mancati ceva? Chuck a facut placinta de dovleac,stapana!" si apoi facu o mica plecaciune in fata copilei.
"Chuck...unchiul Erik si matusa Helga vin maine la pranz...sa pregatesti ceva bun de mancare pentur ei...bine?" Spuse fetita catre spiridus care aproba repede din cap.
O bufnita mare si neagra se zari la fereastra deschisa.Avea legat de piciorusul drept o scrisoare in plic negru si sigiliu verde.Sarah se grabi sa o deschida.

[acum spuneti voi...next?Very Happy]
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Misterele familiei Gaunt Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Misterele familiei Gaunt Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Re: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitimeVin Oct 03, 2008 1:10 pm

Este faina:X
Da imi place
pune next Smile)
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Misterele familiei Gaunt Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Misterele familiei Gaunt Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Re: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitimeVin Oct 03, 2008 1:37 pm

Draga mea nepoata,Sarah

Stiu ca este o perioada foarte grea pentru tine,avand in vedere pierderea suferita cat si faptul ca acum locuiesti doar cu Chuck.Am stabilit data inmormantarii,va fi poimaine cand si unchiul Erik si matusa Helga ni se vor alatura.Am primit vesti si de la Grindwald,ne va fi si el alaturi la inmormantare.
As vrea sa fii puternica si sa rezisti! Un membru al familiei Gaunt rezista intotdeauna! Ne vom razbuna pe cei ce au cutezat sa le faca asta,Sarah,ai sa vezi!


Sahrei i se scurse o lacrima pe obraz apoi puse la loc scrisoarea in plicul ei negru si o baga in buzunarul robei.
"Stapana,este totul in regula?" Chitati Chuck cu ochii plini de lacrimi in timp ce se apropia de fata facand apoi o mica plecaciune in fata acesteia.
"Da pai...poimaine e...e..inmormantarea...o sa vina si bunicul...si Grindwald..."Spuse Sarah stergandu-se cu maneca la ochi
"Stapana,voi avea si eu onoarea sa ma aflu acolo?" intreba Chuck uitandu-se in jos si facand din nou o plecaciune in fata fetei.
"Desigur Chuck...doar stii ca faci parte din familie...tot timpul vei face!" Spuse fetita apoi il imbratisa pe spiridus caruia lacrimile ii suroiau acum de pe obraji dar incerca sa se abtina.
"Chuck..multumesc pentru mancare...daca vrei..du-te sus...strang eu dupa mine" Spuse Sarah iar Chuck mai facu o plecaciune in fata ei apoi se duse la etaj.
Fata termina de mancat apoi puse capul greu pe masa si inchise ochii.ii era greu sa se abtina sa planga,nu stia ce sa mai faca.Ramasese singura cu Chuck intr-o casa extrem de mare...era doar un copil...fara putere...fara aparare...rudele de sange o ajutau de la departare..dar ce rost are?...deschise din nou ochii...descoperi ca fata de masa era uda..plansese mult.
[next?]
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Misterele familiei Gaunt Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Misterele familiei Gaunt Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Re: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitimeSam Oct 04, 2008 3:46 am

next :> E super tare..
chiar imi place :X
Smile
:>


Ultima editare efectuata de catre Ada McNair in Lun Oct 06, 2008 5:11 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Misterele familiei Gaunt Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Misterele familiei Gaunt Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Re: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitimeSam Oct 04, 2008 3:55 am

"Stapana?"Chitai micul Chuck ingrijorat de la usa
"Da...ce e?" Spuse Sarah apoi se ridica repede si se sterse cu maneca la ochi.
"Domnul Gridwald este aici!" Spuse Chuck un pic ingrijorat
"aaa pai...invita-l in sufragerie..am sa vin si eu." Spuse Sarah un pic emotionata.
"Desigur,stapana!" Spuse Chuck,facu o mica plecaciune in fata fetei apoi disparu din camera.
Fata se duse repede la baia de la parter unde se spala pe fata,apoi se duse in sufragerie.
"Buna ziua,domule Gridwald.." Spuse Sarah cand ajunse in sufragerie.
Sufrageria era mare si spatioasa,cu cateva canapele vechi si ponosite.Grindwald statea pe un fotoliu crem asezat langa o masuta mica din sticla pe care acum se aflau doua cescute cu ceai si cateva prajiturele pe o farfuriuta.

next?Smile)
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
Misterele familiei Gaunt Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Misterele familiei Gaunt Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Re: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitimeLun Oct 06, 2008 11:28 am

uau! xD e tare rau de tot Very Happy...imi place...da mai scrie..:>
Sus In jos
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Misterele familiei Gaunt Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Misterele familiei Gaunt Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Re: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitimeMar Oct 07, 2008 11:45 am

Grindwald avea o roba neagra si lunga.Era tanar si chipes.Avea o privire calma si in acelasi timp parea obosit trist.
"Domnule Grindwald...ma bucur ca sunteti aici.." Spuse Sarah din prag si apoi se indrepta spre cel mai apropiat fotoliu.
"Domnisoara Sarah,este placerea mea.In primul rand as vrea sa va spun ca imi pare rau pentru pierderea suferita iar daca nu va deranjeaza,poimaine voi fi si eu la inmormantare." Incheie Grindwald scurt
"Sigur,domnule!" Spuse Sarah imediat
"As vrea,insa sa va mai arat ceva,domnisoara" Incepu Grindwald
"Sigur.." spuse Sarah repede
"Insa...spiridusul..poate parasi incaperea" Spuse din nou Grindwald cu aceeasi expresie de calm pe chip.
"Daca este nevoie...Chuck...te rog sa ne lasi singuri...multumesc mult.." Spuse Sarah nesigura catre spiridusul care statea in picioare langa semineu care acum avea o expresie speriata pe chip,apoi se indrepta spre usa veche din lemn.Dupa ce acesta iesi Grindwald,tot calm scoase o bucata de pergament destul de lunga apoi i-o dadu incet fetei careia ii tremurau mainile.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
Misterele familiei Gaunt Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Misterele familiei Gaunt Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Re: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitimeMier Oct 08, 2008 9:15 am

Deci chiar mi se pare tare sa-l bagi si pe Grindwald in asta >Smile :X:X:X continua contiuna :>
Sus In jos
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Misterele familiei Gaunt Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Misterele familiei Gaunt Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Re: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitimeJoi Oct 09, 2008 1:26 pm

Testamentul Sotilor Gaunt

La deces,doamna Elisabeth si domnul Petrik lasa un testament legalizat si verificat de ministerul magiei.Sotii Gaunt doresc sa :
-le lase ficei lor, Sarah Gaunt in varsta de 14 ani toata averea familiei,colectia de carti de magie neagra (200 de exemplare) , cufarul familiei,casa acestora si nu in ultimul rand bagheta domnului Petrik.
-le lase domnului Dolorent,tatal domnului Petrik in varsta de 76 de ani in grija pe Sarah,5 albume cu fotografii si o cutie cu scrisori (134 de exemplare).
-le lase domnului Erik si doamnei Helga colectia de portelan si 3 tablouri.


Sarah citi de doua ori apoi isi ridica usor privirea de la scrisoare catre Grindwald care era la fel de calm.
"Ei bine,dupa cum vezi aici este testamentul parintilor tai..."Incepu Grindwald
"De ce mi-au lasat 200 de volume de carti despre magia neagra?" Intreba Sarah nedumerita
"O sa-ti trebuiasca,crede-ma!"O asigura Grindwald ferm convins.
"Dar bagheta tatalui meu...ce este asa de special la ea?" Intreba Sarah iar Grindwald ezita putin inainte sa-i raspunda calm si politicos
"Este una foarte puternica,Sarah...."Spuse Grindwald usor blocat.
"Oricum...a fost un gest frumos din partea lor.." Spuse Sarah
"Desigur.."Aproba Grindwald apoi fata ii dadu inapoi bucata de pergament pe care acesta o puse inapoi in interiorul robei.
"Ei bine,cred ca a venit vremea sa plec...ne vedem la inmormantare.."Spuse Grindwald si se ridica de pe fotoliu iar Sarah facu de asemenea.
"Va multumesc mult ca imi sunteti alaturi,domnule Grindwald" Spuse Sarah cu respect apoi isi luara la revedere politicos iar Grindwald iesi pe usa veche si ponosita.
Sarah se indrepta spre bucatarie,unde stia ca-l va gasi pe Chuck.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
Misterele familiei Gaunt Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Misterele familiei Gaunt Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Re: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitimeDum Oct 12, 2008 1:14 pm

uuuu ce tareeeee:> next :>
Sus In jos
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Misterele familiei Gaunt Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Misterele familiei Gaunt Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Re: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitimeLun Oct 13, 2008 1:14 am

"Stapana..." chitai Chuck cand fata intra in incapere "Domnul Grindwald...."
"Nu are nimic..stai calm...voia sa-mi dea doar testamentul de la mama si tata..." Spuse Sarah plictisita si lua un loc la masa.
"Doriti ceva,stapana?" Intreba Chuck si facu o mica plecaciune in fata fetei.
"Da...vreau un pergament si o pana...sa-i scriu bunicului..."Spuse Sarah iar Chuck ii aduse rapid ceea ce ceruse.
Sarah incepu sa scrie repede cu cerneala neagra pe pergamentul aramiu si vechi.
"Am terminat!" Spuse Sarah care impaturea acum scrisoarea si i-o dadu lui Chuck.
"Dar...stapana...scrisoarea aceasta nu estre pentru bunicul dumneavoastra...este pentru..Tom" Spuse Chuck un pic incruntat
"Nu conteaza...tu doar du-o lui Oliver,te rog!" Spuse Sarah
"Prea bine stapana..dar..nu e bine sa vorbiti cu Tom,credeti-ma!" Spuse spiridusul rugator dar fata nu-l baga in seama.
Sarah iesi din camera si urca scarile vechi si ajunse in camera sa.Intra inauntru.Camera era rece si intunecata.Avea pe pereti diferite poze cu ea si parintii ei,cu rude si postere cu casa viperinilor.Patul era nefacut iar mobila era veche si zgariata.Se duse spre fereastra mica si murdara.Afara era cald si bine...era soare...o mica mangaiere a razelor o facura sa se simta mai bine pe moment...
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Dean Albeny
Anul I
Anul I
Dean Albeny


Numarul mesajelor : 87
Varsta : 30
Galeoni : 17.05
Casa : Astropufi
Bagheta : Bagheta Renasterii
Slujba : Vanzator WBB
RPG metter :
Misterele familiei Gaunt Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Misterele familiei Gaunt Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/10/2008

Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Re: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitimeJoi Oct 16, 2008 2:16 am

AH...x(x(/ continua te rog!


e thare :X
Sus In jos
http://priveste-in-viitor.hi5.com
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Misterele familiei Gaunt Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Misterele familiei Gaunt Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Re: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitimeJoi Oct 16, 2008 2:44 am

Statea acolo,la fereastra murdara si se uita in gol iar soarele ii lumina fata,plina cu lacrimi.
Spera din tot sufletul ca Tom sa-i raspunda. Nu avea cu cine vorbi,cui sa-i spuna toate acestea.Tom era unicul sau prieten si singura sa ruda de varsta ei.
"Stapana" Chitai micul Chuck de la usa iar Sarah intoarse repede capul
"Ce e?"
"Oliver nu e de gasit..." contiuna spiridusul care se uita acum in jos pentru a nu privi mania de pe chipul Sarei.
"Cum adica? Unde e?" Spuse fata,intr-adevar suparata
"Nu stiu,stapana! am incercat sa-l caut in acest timp...." Spuse spiridusul aproape plangand
"Dar,Chuck..ti-am dat scrisoarea acum 5 minute.." Spuse fata confuza..
"Nu,stapana...defapt...stati aici de 3 ore si ceva..."
Fata facu ochii mari.Statuse in fata ferestrei mai mult decat crezuse....dar acum alta era problema...trebuia sa-i trimita scrisoarea cat mai repede lui Tom..dar cum daca Oliver lipsea?Unde-l va gasi? Tot ce voia era sa se arunce de pe fereastra si sa plece odata pentru tot deauna din lumea ce o inconjoara...sa fie din nou alaturi de parintii ei.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Continut sponsorizat





Misterele familiei Gaunt Empty
MesajSubiect: Re: Misterele familiei Gaunt   Misterele familiei Gaunt I_icon_minitime

Sus In jos
 
Misterele familiei Gaunt
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse :: Creatii Epice si lirice-
Mergi direct la: