Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Este un forum Harry Potter, pentru fanii acestuia.
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 O dupamasa in han

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
maRyya maLfoy
Anul II
Anul II
maRyya maLfoy


Numarul mesajelor : 185
Varsta : 28
Galeoni : 50,00
Casa : Viperini
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
O dupamasa in han Left_bar_bleue2 / 1002 / 100O dupamasa in han Right_bar_bleue

Pet : Bufnita alba
Data de inscriere : 04/10/2008

O dupamasa in han Empty
MesajSubiect: O dupamasa in han   O dupamasa in han I_icon_minitimeSam Oct 11, 2008 9:56 am

Fiind foarte obosita, maRyya se hotareste sa mearga La Trei Maturi. Ca niciodata, erau putini oameni in han. La o masa in fundul hanului stateau McGonagall si Dumbledore cu doua halbe de Berezero, incinsi la povesti. La celelalte mese erau cativa copii de la Ochi de Soim si inca cativa de la Astropufi. Isi lua o ciocolata calda si se aseza la o masa mai retrasa. Lumina era slaba, iar Doobby aparu dintr-un colt.
"Dobby, ce faci aici?"
"Am venit sa-l caut pe Harry..nu l-ai vazut?"
"Imi pare rau, nu te pot ajuta..era important?"
"Trebuia sa-i transmit un mesaj..dar, nu conteaza!"
"Haide, mie imi poti spune."
"Crede-ma, nu pot! E un mesaj mai intim.. e de la Cho. Hei, trebuie sa ma intorc pana nu mi se va simti lipsa. Ne mai vedem!"
Asa deci..Cho.. isi spuse maRyya in gand cand Dobby pleca..Ce vrea, de fapt Harry? E ceva ciudat aici..trebuie sa aflu..
Isi termina ciocolata calda si iesi hotarata din han, cu gandul de a afla despre ce e vorba.
Sus In jos
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
O dupamasa in han Left_bar_bleue100 / 100100 / 100O dupamasa in han Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

O dupamasa in han Empty
MesajSubiect: Re: O dupamasa in han   O dupamasa in han I_icon_minitimeDum Oct 12, 2008 10:36 am

Cand dadu sa iasa pe usa,Anna ii iesi in intampinare.
"Scuze...te grabesti?" Intreba Anna
"Aaa..aproape...e foarte ciudat...Dobby a venit si..il cauta pe Harry pentru a-i transmite un mesaj de la Cho..." Spuse Maryya abia soptit
"Ciudat...vrei sa aflam impreuna? Uite ce e...eu ma impac bine cu Dobby...hai inapoi in han...vreau sa vad ceva" Spuse Anna apoi cele 2 fete intrara in han
Cho era la una dintre mesele mai indepartate impreuna cu alte 2 prietene.
"Cho...scuza-ma..ca te deranjez...nu stii unde este harry?" Intreba Maryya iar cho se incrunta un pic
"Nu...nu stiu" minti ea apoi cele 2 fete se dusera spre o alta masa
"Ce vrei de la Harry?" Intreba Anna dupa comandasera doua berizero.
"Harry trebuie sa stie unde e Dobby...sa fim seriosi...Cho nu ne-ar fi spus unde e Dobby fiindca am fi dat rau de tot de banuit..dar asa am intrebat unde e Harry..intelegi?" Spuse Maryya si lua cateva guri de berezero
"Aha deci..bun plan...sper doar sa ne intalnim cu Harry" Spuse Anna si incepu si ea sa bea din bereazero.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
O dupamasa in han Left_bar_bleue100 / 100100 / 100O dupamasa in han Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

O dupamasa in han Empty
MesajSubiect: Re: O dupamasa in han   O dupamasa in han I_icon_minitimeDum Oct 12, 2008 11:11 am

Ada aparu imediat dupa o masa, in timp ce se batea cu un baiat blond pe o placa Element.
" Auzi.. wai capatana! Placa e a mea, clar? " spuse fata enervata tragand de placa in partea ei.
" Ei da. Cine a spus asta? Scrie cumva pe ea numele tau? " raspunse baiatul , in timp ce scotea limba enervant.
" Stii ceva? Uite o placa flip " spuse Ada aratand intr-un colt al camerei. Baiatul blond isi lua avant si pleca in acel colt, dand drumul placii din mana lui. " In sfarsit!! " exclama fata, in timp ce se indrepta spre masa unde erau prietenele ei .
" Buna Ana, buna Maryya..."
" Hei! " spusera amandoua fete zambindu-i Adei.
" Ceva ciudat este cu Cho. Se poarta super nasol cu prietenele ei. Ati observat? Am stat la masa cu ea, si le dadea peste mana, le certa, e ciudata..."
" Da stim... " spuse Anna luand o gura de bere din halba.
" Hei! Chelner! Vreau si eu o berezero. " iar Ada lua loc pe scaunul din fata Annei , si din dreptul Maryyrei.
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
O dupamasa in han Left_bar_bleue100 / 100100 / 100O dupamasa in han Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

O dupamasa in han Empty
MesajSubiect: Re: O dupamasa in han   O dupamasa in han I_icon_minitimeDum Oct 12, 2008 11:16 am

"Trebuie sa aflam ce anume voia Dobby sa-i transmita lui Harry de la Cho..e clar ca fata ascunde ceva.." Spuse Maryya ganditoare
"Heeeei! Stai asa...:O...dar parca Leo iesea acum cu Cho!" izbucni Anna revoltata
"Ai dreptate!:O atunci...ce sa vrea Cho sa-i transmita intim lui Harry?" Intreba Maryya incruntata
"Probabil ca vrea sa-i zica sa o invete sa faca nu stiu ce vraji..." Presupuse Ada calma band din bereazero
"Nu se poate..a zis ca e ceva...INTIM!" Sublinie Anna
"Atunci...probabil ca vrea s-o invete sa faca niste vraji intime!Smile" Spuse Ada fericita
"Neutral nu...asa nu ajungem nicaieri...trebuie sa-l gasim pe Dobby" Spuse Maryya
In cateva clipe Dobby aparu langa Anna
"Mi-ati repetat numele in mod constant...ce este?" Chitai spiridusul interesat
"Dobby..te rog...sa ne spui...ce voia Cho sa-i zica lui Harry!" Spuse Ada rugatoare
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Cezaruna Granger
Anul IV
Anul IV
Cezaruna Granger


Numarul mesajelor : 412
Varsta : 27
Galeoni : 93,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Lunii Pline
Slujba : Vanzatoare la R&P
RPG metter :
O dupamasa in han Left_bar_bleue20 / 10020 / 100O dupamasa in han Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/10/2008

O dupamasa in han Empty
MesajSubiect: Re: O dupamasa in han   O dupamasa in han I_icon_minitimeSam Noi 22, 2008 3:32 am

"V-am spus, e ceva intim...imi pare rau dar nu va pot spuse" zise Dobby
"Daca ne spui o sa-ti gasim o spiridusa foarte draguta pentru tine" sopti Ada :>
"Imi pare rau, dar Dobby nu are timp de fete" zise el
"Am incercat si eu ..Neutral" spuse Ada oftand
"Dar ce e atat de important si de INTIM de nu ne poti spune si noua...stii faza e ca Leo se intalneste cu Cho...si trebuie sa stim" spuse Anna ingrijorata
"Bine. va spun dar nu mai ziceti la nimeni :-$ "
"shpsleutmebsdfsersnrse"
"CEEEEEEEEEE? Ce ? nu am inteles nimic" zise Anna
"am zis........... (continuati voi..nu prea am lispa de inspioratie ) Very Happy
Sus In jos
http://pheobe96.hi5.com
Continut sponsorizat





O dupamasa in han Empty
MesajSubiect: Re: O dupamasa in han   O dupamasa in han I_icon_minitime

Sus In jos
 
O dupamasa in han
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RP :: Hogsmade :: La Trei Maturi-
Mergi direct la: