Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Este un forum Harry Potter, pentru fanii acestuia.
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Printre rafturi, printre carti

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Printre rafturi, printre carti Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Printre rafturi, printre carti Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Printre rafturi, printre carti Empty
MesajSubiect: Printre rafturi, printre carti   Printre rafturi, printre carti I_icon_minitimeSam Aug 09, 2008 3:18 pm

Ada care se trezi dis-de-dimineata, pentru a incerca o potiune, pe care o visase cu o noapte inainte, dar nu era sigura de efectele ei, asa ca se duse in biblioteca. Dar avea nevoie de Sectorul Interzis.
Nu stia ce trebuie sa faca, asa ca se duse direct, dar nimeni nu o opri. Se aseza la o masa, si lua o carte mare , cu coperta de un verde smarald, cu file aurii.
"Oare la ce ajuta pasarea Phoenix?" se intreba Ada rasfoind acel manual prafuit, cand observa ca sub masa se afla chiar Ana .
"Sal!" spuse Ana scuturandu-si roba de praf.
" Buna!" zise Ada, care lasa cartea la o parte " Te-ai mai intalnit cu Johnny? "
Ana ocoli aceasta intrebare
"hei!! S-a intamplat ceva?"
Ana ocoli din nou intrebarea. VAzu ca mai era putin si plangea.
"hmm.. pasarea Phoenix..."
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
Printre rafturi, printre carti Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Printre rafturi, printre carti Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Printre rafturi, printre carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturi, printre carti   Printre rafturi, printre carti I_icon_minitimeDum Aug 10, 2008 3:52 am

Leo, care in acea zi era foarte plictisit, se gandi sa se duca si el la biblioteca, pentru a-si face temele, ca si asa nu avea nimic mai bun de facut, cand o zari pe Ada, care statea bine mersi cu Ana la discutii in loc sa isi faca temele.
"Hei!" spuse Leo apropiindu-se de cele doua fete.
"Buna " spuse Ada, care se pare ca nu avea chef de vorba, fiind cufundata in cartea de Potiuni. Dar observa, dupa Biblioteca, trei siluete. Una foarte inalta, una mijlocie si una mica. Se dadu cat mai in stanga, pentur a putea observa mai bine cele doua corpuri care se tot miscau, de parca s-ar fi ascuns.
" Aaa.. " spuse Leo, desi nu era sigur ce avea sa spuna. " Eu ... ma duc la baie " si se ridica ducandu-se in directia celor trei siluete.
" Dragul meu var... " spuse Ada ironica. " Baia este in partea cealalta "
Leo ii zambi, si se duse in partea aratata de Ada, care pe urma se intoarse inapoi.

OCC: Nu am imaginatie. De abia m-am trezit . Very Happy
Sus In jos
 
Printre rafturi, printre carti
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RP :: Bibleoteca-
Mergi direct la: