Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Este un forum Harry Potter, pentru fanii acestuia.
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 La o barfa cu Hagrid

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
maRyya maLfoy
Anul II
Anul II
maRyya maLfoy


Numarul mesajelor : 185
Varsta : 28
Galeoni : 50,00
Casa : Viperini
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
La o barfa cu Hagrid Left_bar_bleue2 / 1002 / 100La o barfa cu Hagrid Right_bar_bleue

Pet : Bufnita alba
Data de inscriere : 04/10/2008

La o barfa cu Hagrid Empty
MesajSubiect: La o barfa cu Hagrid   La o barfa cu Hagrid I_icon_minitimeDum Oct 12, 2008 11:14 am

La masa Viperinilor maRyya se simtea foarte singura [Laughing]
Se gandea ce sa faca oare in acea seara. Nu avea teme, se plictisise chiar si sa se plimbe pe langa lac cu I-podul in urechi, sau citind. Statea si se gandea..
~~~~~ affraid ~~~~~~~ Dintr-o data isi aminti <> Deci nu mai avea motiv de plictiseala.. <> se gandi ea. Nu vroia sa fie observata, asa ca merse in camera sa isi ia pelerina invizibila si iesi. Trecu pe langa Anna Follins si avea ciudata senzatie ca aceasta o observa. Cand trecu insa pe langa Cezaruna Granger si Mayume LoveGood, care stateau la povesti pe Peluza, acestea o strigasera.
"Hei! Unde mergi?" intreba Cezaruna
"D-D-Darr...cum m-ati vazut?!?!" intreba maRyya mirata.
"Avem Harta Strengarilor, ai uitat?"
"Aaaaa...da! Trebuia sa fi stiut.."
"Deci....unde mergi??"
"Mergeam pana la Hagrid."
"Pai, ce ar fi sa te insotim?" spuse Mayume
"Cred ca e in regula..puteti veni si voi!"
Apropiindu-se de coliba lui Hagrid, auzisera un zgomot. Speriati, au luat-o la fuga. Cand au intrat in coliba lui Hagrid, au ramas intepeniti langa usa, nemaiputand sa spuna nimic. What a Face
" Bunaaaa..." striga Hagrid.."Eu...tocmai....eu tocmai mi-am blocat piciorul intr-o galeata..si nu pot sa-l scot. Stau asa de o jumatate de ora si tot incerc."
"Deci asta se auzea" sopti maRyya.
"Ooo, mi-am amintit. Am facut niste prajiturele. Vreti sa gustati?"
"Nu, multumim!!" Se repezira cele 3 sa raspunda
"Pai bine atunci ....Auuuugggggghhhhhhtttttfffffffffffff!!!!!!!!! Am reusit. Ce usurare!! Si...ce mai faceti, fetelor??"
Sus In jos
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
La o barfa cu Hagrid Left_bar_bleue100 / 100100 / 100La o barfa cu Hagrid Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

La o barfa cu Hagrid Empty
MesajSubiect: Re: La o barfa cu Hagrid   La o barfa cu Hagrid I_icon_minitimeDum Oct 12, 2008 11:23 am

"Bine...ne-am gandit sa-ti facem o vizita:)" Spuse Ada iar celelalte aprobara usor din cap
"Eh...presupun ca asta e bine...hai..luati loc...hei...e 8 ceasul..nu e cam tarziu sa veniti la mine?" Spuse Hagrid in timp ce lua loc pe un scaun de la masa
"Nu...ne plictiseam..intelegi tu...ne-am gandit sa discutam cu tine..tu ce mai faci..in ultimul timp nu ne-am mai vazut atat de des..." Spuse Cezaruna
"Ah..aveti dreptate..niciodata nu e prea tarziu pentru a discuta:)" Spuse fericit Hagrid
"Ne bucuram ca esti de acord Smile)" Spuse Mayume apoi incepu sa rada
"Ce ziceti de cate o ciocolata calda?" Intreba Hagrid iar fetele aprobara din cap
"Unde e colt?" Intreba Anna examinand incaperea..si nici urma de caine.
"Eh pai...stiti...i-am dat drumul azi dimineata si...nu s-a mai intors...pur si simplu s-a dus sa se plimbe pe domeniul castelului si nu a mai venit..iar galeata in care mi-am blocat piciorul...incercam sa-i duc ceva de mancare...sa-l ademenesc...sa se intoarca:(" Spuse Hagrid trist apoi aduse multe cesti pline cu ciocolata calda lui si fetelor
"Ce trist...si ce ai de gand?" Intreba Ada trista.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
La o barfa cu Hagrid Left_bar_bleue100 / 100100 / 100La o barfa cu Hagrid Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

La o barfa cu Hagrid Empty
MesajSubiect: Re: La o barfa cu Hagrid   La o barfa cu Hagrid I_icon_minitimeDum Oct 12, 2008 11:39 am

OOC: Smile) Cica "Ada" Smile) Anna!! Eu nu eram acolo din cate puteai observa .. asa.. sa zicem ca v-am urmarit Smile)

" Pai am de gand sa imi iau un alt animal de casa " spuse Hagrid trist.
" Ce animal? " spuse Mayume ingrijorata.
" O nu ! " exclamara toate fetele in cor.
" Pai , din cate stiti voi , eu am o mare pasiune pentru dragoni . " spuse Hagrid zambind nevinovat, aproape clipind des din gene.
" Hagrid! Esti nebun ? Cum sa cresti un Dragon ? " intreba Maryya uitandu-se la urias.
" Si in plus, cum ai sa faci rost de unul ? " intreba Cezaruna linistita.
" Pai, de unde stiti ca nu am facut deja rost? " spuse Hagrid mandru si mangaindu-si barbia multumit.
" O nu !! Hagrid! Mai traieste Charlie Weasley? Avem nevoie de el! " spuse Anna ingrijorata.
" Nu ... i-am sters numarul din agenda, de cand mi-a zis ca nu am nici o sansa cu Ron . " spuse Ada suparata oftand adanc.
" O nu ! Am dat de pwca! " au spus toate fetele in cor ingrijorate.
Hagrid le zambi , si incerca sa ascunda o chestie rotunda la spate.
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
La o barfa cu Hagrid Left_bar_bleue100 / 100100 / 100La o barfa cu Hagrid Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

La o barfa cu Hagrid Empty
MesajSubiect: Re: La o barfa cu Hagrid   La o barfa cu Hagrid I_icon_minitimeDum Oct 12, 2008 11:46 am

"Ce ai la spate?:O" intreba Cezaruna
"O..nimic..." Spuse Hagrid incepand sa roseasca
"Hagrid..nu-mi zi...TI-A CRESCUT COADA! :X" Spuse Anna incepand sa aplauda iar celelalte fete incepura si ele sa aplaude
"Nu..fetelor..nu...orpitiva...vreau sa vi-l prezind pe Lumpy!" Spuse Hagrid mandru iar fetele se oprira din aplaudat
"Pe coada ta o cheama Lumpy?^_^" Intreba Mayume fericita
"Nu..pe dragon..e un ou de dragon.." Spuse Hagrid si puse pe masa un ou mare si auriu de dragon
"UAAAAU:X!" Exclama Maryya
"Iti place nu-i asa?" Intreba Hagrid in timp ce ii curgeau cateva lacrimi de bucurie
"Da...e chiar sweet...dar..unde e dragonul?" Spuse Maryya si se uita de jur in prejurul oului
"Este inauntru,fata!" Spuse cezaruna
"Aaaaa! ai dreptate..si..Hagrid,cand o sa iasa?" Intreba Maryya
"Teoretic...ar trebui chiar in seara asta!" Spuse mandru Hagrid
"Oaaaa:X" Exclamara toate fetele in cord
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Cezaruna Granger
Anul IV
Anul IV
Cezaruna Granger


Numarul mesajelor : 412
Varsta : 27
Galeoni : 93,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Lunii Pline
Slujba : Vanzatoare la R&P
RPG metter :
La o barfa cu Hagrid Left_bar_bleue20 / 10020 / 100La o barfa cu Hagrid Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/10/2008

La o barfa cu Hagrid Empty
MesajSubiect: Re: La o barfa cu Hagrid   La o barfa cu Hagrid I_icon_minitimeDum Oct 19, 2008 1:54 pm

"Ce tare de tine, mai Hagrid, dar cu Colt ce faci?il lai asa abandonat?" spuse Cezaruna trista, aproapte plangand
"Ar sa se intoarca el, sper...Neutral " Zise Hagrid cu o fata cam de genul ":-?"
"Mmm...din cate stiu eu, daca Hagrid are tonul asta cred ca nu o sa se intoarca prea devreme Colt" spuse Ada, si fetele dadura aprobator din cap
"Asa e ... Dar stii cam pe la ce ora va iesi?" Intreba Mayume putin confuza
"Da...vrei si secundele?"Zambi Hagrid
"DA!!! chiar :X" Zise Maryya foarte fericita
"Era ironic!!!..8-|" Spuse Anna care facea pe-aici ca tuta ca sa inteleaga Maryya
Si cat timp se certau ei pe-acolo coul incepu sa se crape
"HEIIIIIII !!!!STOOP!!!!, uite!!! oul se crapa!!!" Striga Anna ca sa-i potoleasca
"O Doamne, o Doamne!!!" tipa Hagrid ca nu stia ce sa faca
"Calm Hagrid!!!" Spuse Cezaruna incercand sa-l linisteasca
"Uite!!! LOOL!!! Ce tare ca asistam la asa ceva!!!" striga Ada
Sus In jos
http://pheobe96.hi5.com
Dean Albeny
Anul I
Anul I
Dean Albeny


Numarul mesajelor : 87
Varsta : 30
Galeoni : 17.05
Casa : Astropufi
Bagheta : Bagheta Renasterii
Slujba : Vanzator WBB
RPG metter :
La o barfa cu Hagrid Left_bar_bleue1 / 1001 / 100La o barfa cu Hagrid Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/10/2008

La o barfa cu Hagrid Empty
MesajSubiect: Re: La o barfa cu Hagrid   La o barfa cu Hagrid I_icon_minitimeLun Oct 27, 2008 11:37 am

NAAAAASTEEE NAAASTEEEEE!!!!! FUGIIIITIIIIII OUL NAAASTEEE!!!PREMIERA IN LMEA MEDICINII!!!!!! " spuse ada nelinistita aruncanduse pe geam si venind inapoi in cabana.
" Stai fata!!!!! " urla Ana
" Bine ;Wink "
"Haagrid Wink)...e baiat sau fata? :X:X:X " intreba Mayume.
"Nu stiu,a fost o alarma falsa...hm...defapt...cred k asta nu e un ...hmm....nu cumva asta este pwca lui Colt? Neutral "

'Neutral Neutral Neutral " facura fetele

"Da stiu k'i lata..:-??..."


"HAAGRID1!!!!! " tipara fetele

"Ce?! ?! "

"Se miiiisca!!! " zise cu ultimele puteri ana,si apoi lesina.









OCC: nush cei aia OCC" da...hmm sa zicem..P.S.: Faza lui ada cu "am dat de pwca chiar e thare =)))) "
Sus In jos
http://priveste-in-viitor.hi5.com
Cezaruna Granger
Anul IV
Anul IV
Cezaruna Granger


Numarul mesajelor : 412
Varsta : 27
Galeoni : 93,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Lunii Pline
Slujba : Vanzatoare la R&P
RPG metter :
La o barfa cu Hagrid Left_bar_bleue20 / 10020 / 100La o barfa cu Hagrid Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/10/2008

La o barfa cu Hagrid Empty
MesajSubiect: Re: La o barfa cu Hagrid   La o barfa cu Hagrid I_icon_minitimeSam Noi 08, 2008 1:33 pm

In timp ce Cezaruna si Ada incercau sa o trezeasca pe Anna dandu-i palme peste palme pe obraz Hagrid se ocupa de ou
"Deci, de ce nu iese ? " inteba Mayume nelinistita
"Unui dragon ii trebuie cel putin 15 min sa se sparga oul pentru ca e cam tare " spuse Hrgrid cu lacrimi in ochi
Copii au asteptat 10, 20, 30 de minute, aproape adormisera, si dintr-o data a iesit un pui de dragon cu pielea neagra si cu burta albastra si cu ochii verzi foarte dragut
"E FATA!!!!" urla Hagrid, plangand
"YEEEEE!!!!" \:d/ hai sa dansam" strigara Ada si Anna in cor
"E atat de draguta :X:XX:" spuse Maryya foarte fericita aproape imbratisand dragonul
"Usurel Maryya" zise Cezaruna " Nu omora puiutul asta, lasa-ma pe mine sa fac asta :X e atat de draguta ca imi vine sa o mananc"
Cand auzise puiul de dragun asta se ascunse in coaja de ou din care iesise
Sus In jos
http://pheobe96.hi5.com
Continut sponsorizat





La o barfa cu Hagrid Empty
MesajSubiect: Re: La o barfa cu Hagrid   La o barfa cu Hagrid I_icon_minitime

Sus In jos
 
La o barfa cu Hagrid
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RP :: Coliba lui Hagrid-
Mergi direct la: