Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Este un forum Harry Potter, pentru fanii acestuia.
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Glume la micul dejun

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Glume la micul dejun Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Glume la micul dejun Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Glume la micul dejun Empty
MesajSubiect: Glume la micul dejun   Glume la micul dejun I_icon_minitimeLun Oct 13, 2008 12:38 pm

Intr-o dimineata de sambata,Anna si Ada erau la masa ochilor de soim
"Fata..ai auzit ca Cho inca mai e cu Harry..sau ceva in genul?Smile)" Intreba Ada in timp ce manca niste cereale de ovaz cu lapte
"Da?Smile) saracu Harry...sau invers..treaba lor...hei dar unde e leo? lipseste de la micul dejun? ca nu e la masa cercetasilor.." Spuse Anna iar Ada intoarse capul pentru a privi la masa cercetasilor
"Heh...stii cum e Leo in Weekend...doarme ca porcul.."Spuse Ada apoi intoarse din nou capul la masa si incepu sa soarba din castron
"Si inca ce porc..." Spuse Cezara care se parea ca acum era langa masa fetelor
"A..buna cezara:)" Spuse Anna politicoasa in timp ce manca si ea ochiuri cu sunca
"Buna...si eu ma intrebam unde e leo..a zis ca o sa ne adunam toti la masa cercetasilor sa ne distram...dar..nici urma de el.." Spuse Cezara trista apoi privi repede spre usa marii sali apoi spre masa cercetasilor.
"Aha...s-ar putea sa doarma..." Spuse Ada fara sa se intoarca pentru a o putea privi pe cezara care se incrunta un pic dupa ce auzi spusele fetei.
"Ah...ok...ma duc pana la Cho...sa mergem sa stam impreuna la lac..stiti..suntem bune prietene:)" Spuse Cezara apoi le facu cu mana fetelor si se indeparta
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Glume la micul dejun Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Glume la micul dejun Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Glume la micul dejun Empty
MesajSubiect: Re: Glume la micul dejun   Glume la micul dejun I_icon_minitimeMar Oct 14, 2008 5:17 am

" Ce ? Cezara si cu Cho prietene bune? A innebunit Cho? " spuse Ada incepand sa rada tare, iar Anna o urma.
" Da! Buna gluma. " Dar fetei acum ii atragea atentia paharul de suc de dovleac a lui Radu, care avea pe el, niste chestii ciudate. " Ce vrea sa fie aia ? " INtreba fata tremurandu-si buza.
" Nu stiu.. si sincer, nici nu imi doresc sa aflu ! " Si fata se intoarse din nou cu capu in farfurie. Imediat, se auzira niste cascaturi atat de tare, incat aproape se spargeau geamurile Marii Sali. Era chiar Leo, care era imbracat in pijama, si cu un ursulet in mana, si ciufulit nevoie mare.
" Auziti? Stiti cumva unde este Cho? M-a chemat sa vin cu ea la lac, si bineinteles ca nu am putut ezita asta !!! " spuse Leo salivand pe pijama.
" Din pacate, Cho s-a duc cu .... Ana.. spune ceva!! "
" Cu Benny! " continua Anna.
" CE? BENNY? " urla Leo incepand sa rada. "Asta e culmea. Sincer, nu o vad pe Cho cu el . El are juma de metru , iar Cho 3! " si Leo pleca nervos dand cu ursuletul de pamant.
" Fata tuta! Esti tuta? Cum sa zici ca e cu BEnny? De ce nu ai zis ca este cu RADU? "
" Daca ziceam ca este cu Radu, nu ne credea. "
" Si care este motivul pentru care nu ne-ar fi crezut ??? "
" Pai .. in caz ca nu ai observat, persoana care sta in dreapta ta, este chiar Radu " Spuse Anna facand o fata fara nici o fata.
" Aaa.. " si Ada incepu din nou sa manance, ca si cum nu ar fi observat nimic, cand observa ca Benny este in stanga Annei. ' Nu trebuia sa mananc asa de mult la Micul Dejun.. "
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Glume la micul dejun Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Glume la micul dejun Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Glume la micul dejun Empty
MesajSubiect: Re: Glume la micul dejun   Glume la micul dejun I_icon_minitimeMar Oct 14, 2008 10:37 am

"CHO! CHOOOOOOOOOO!!!!!" Urla Leo prin marea sala alergand in pijamale
"Domnule Duroc?" Se auzit Dubledore care statea acum in fata lui leo
"CHO...COLATA:x Imi place ciocolata domnule director...heh..." Spuse Leo incercand sa se stearga la gura cu maneca bluzei de pijama albastra cu norisori albi.
"Domnule Duroc,oricat de mare ar fi dragostea dumneavoastra pentru ciocolata,nu inseamna ca trebuie sa urlati in marea sala cat va tine gura." Spuse Dumbledore calm si cu intelepciune iar leo deja dormea pe el
"Da...aveti dreptate..." Minti leo si pleca spre Anna si Ada
"Radu,frate cf?:>" Intreba Leo
"Bine,tu?Very Happy mancam..i-) boring..."Spuse Radu care se afla printr-o minune alaturi de Benny la masa ochilor de soim
"Da ce faceti aici? voi sunteti la astropufi Smile)" Spuse Leo iar ceilalti si-au dat seama ca nu mai dormea.
"Ce?da...dar na..stateam..." Spuse Radu facandu-i semn cu privirea lui leo,catre Anna si Ada
"AHA!...."spuse leo incet "Cho? unde ai fost?" Spuse Leo in timp ce Cho se apropia
"Oh..scuze dragule..nu am vrut sa te fac sa astepti...doar stii ca tin la tine...:X:*" Spuse Cho apoi il saruta pe Leo pasional
" tu ii spui "dragule"?Smile) doamne..ce nerusinare..." Comenta Anna in timp ce leo si cho se sarutau
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Cezaruna Granger
Anul IV
Anul IV
Cezaruna Granger


Numarul mesajelor : 412
Varsta : 27
Galeoni : 93,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Lunii Pline
Slujba : Vanzatoare la R&P
RPG metter :
Glume la micul dejun Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Glume la micul dejun Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/10/2008

Glume la micul dejun Empty
MesajSubiect: Re: Glume la micul dejun   Glume la micul dejun I_icon_minitimeSam Oct 25, 2008 2:46 pm

" Daca ar afla Leo ce face Cho cu el cred ca ar plange o saptamana, nu, o luna:D" ii sopti Ada Annei
" Mda..si daca s-ar intampla asta ?>Smile" ii zise Anna Adei cu o fata malefica
" Doar nu te gandesti la ce ma gandesc si eu ?:>" zise Ada
" Nu, tu te gandesti la ce ma gandesc si eu Smile)" spuse Anna
si fetele au inceput sa se certe. ZzZzZzZz
Dupa 4352 de ani s-au oprit
" Asa...deci ce plan ai?" mormai Ada
" Pai ma gandesc sa se intalneasca Leo cu Cho, cand ea se intalneste cu Harry, ce zici? ca sa o demascam >Smile" zise Anna foarte hotarata
" O idee excelenta !" exclama Anna
" Leo, noi plecam :-h" ne mai vedem" spusera fetele, iar ele s-au dus sa se schimbe si sa puna planul in actiune
Sus In jos
http://pheobe96.hi5.com
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Glume la micul dejun Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Glume la micul dejun Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Glume la micul dejun Empty
MesajSubiect: Re: Glume la micul dejun   Glume la micul dejun I_icon_minitimeSam Oct 25, 2008 3:12 pm

" Mi-e lene! " spuse Ada intorcandu-se din nou in Marea Sala . " Nici macar nu am mancat tot. Si nu-i putem lasa pe cei doi crai [=))] sa astepte. Si cand zic crai, ma refer la Leo si Cho [=))]"
" Te inteleg profund " spuse Anna ganditoare. " Dar oricum, stii ceva? Cred ca am sa ma duc si eu sa mananc"
Cele doua fete se intoarsera din nou in Marea Sala, lasand planul pentru mai tarziu. Odata ajunse, observa ca cei doi baieti care erau mai inainte la masa Ochilor-de-Soim, acum se aflau la cea a Astropufilor.
" omg.. " spuse Ada dandu-si una peste fata.
" Ce-i? " intreba Anna.
" Sa nu-mi spui ca trebuie sa mergem sa ii facem o vizita lui Dean " spuse Ada plangand aproape
" O nu.. cel mai groaznic cosmar! " si cele doua fete incepura sa planga una pe umarul celeilalte.
" Asa.. acum sa mergem " si fetele se oprira la masa Astropufilor asezandu-se langa bunul lor prieten,
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Dean Albeny
Anul I
Anul I
Dean Albeny


Numarul mesajelor : 87
Varsta : 30
Galeoni : 17.05
Casa : Astropufi
Bagheta : Bagheta Renasterii
Slujba : Vanzator WBB
RPG metter :
Glume la micul dejun Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Glume la micul dejun Right_bar_bleue

Data de inscriere : 14/10/2008

Glume la micul dejun Empty
MesajSubiect: Re: Glume la micul dejun   Glume la micul dejun I_icon_minitimeMar Dec 09, 2008 10:31 am

Care le plesni peste fatza,spunandu-le ca nu au papat tot...
"Dean...cei cu tine?! "
"Aaaa...scuze...reflexe....nu stiu de ce...dar toata ziua am avut presimtirea ca cineva ma urmaresthe"
Fetele....fericite de existenta unui lucru enervant pentru Dean,aplaudara.
"Hei...de ce aplaudati? /Smile "
"Pai...pai...pai pai....pai pai...."
"OK OK!!! Am inteles! "
Sus In jos
http://priveste-in-viitor.hi5.com
Continut sponsorizat





Glume la micul dejun Empty
MesajSubiect: Re: Glume la micul dejun   Glume la micul dejun I_icon_minitime

Sus In jos
 
Glume la micul dejun
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Discutii la micul dejun

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RP :: Marea sala!-
Mergi direct la: