Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Este un forum Harry Potter, pentru fanii acestuia.
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Discutii la micul dejun

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Discutii la micul dejun Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Discutii la micul dejun Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Discutii la micul dejun Empty
MesajSubiect: Discutii la micul dejun   Discutii la micul dejun I_icon_minitimeSam Aug 09, 2008 2:58 pm

Ada se trezi in acea dimineata foarte bine, dandu-i cateva ghionturi prietenei ei., care inca dormea dusa.
"Anaaa!! Fata!! .. trezeste-te.. trebuie sa mergem sa luam micul dejun"
Ana paru ca este foarte enervata, cand de fapt se intoarse pe partea cealalta
' Ce sa fac sa o pot trezi? ' gandi Ada. "AA!!!.. JOHNNY!! DA stiu ca Ana este inca in pijamale ... si ca ii ies bale din gura..dar pot veni eu cu tine la micul dejun"
"JOHNATAN Q CAZU?" si Ana se trezi repede, uitandu-se buimaca intr-o parte si in alta.
"Stiam eu ca te vei trezi" O ghionti Ada pe prietena ei , chicotind . Ana incepu sa faca niste glume, incat toate fetele radeau. Ada era pregatita, dar o astepta si pe Ana.
Au coborat usor scarile din marmura, povestind de visele lor ciudate , cu o seara inainte.
" Oo .. si sa-ti povestesc. Era Floppy cu prietenul lui Benny.. care .. ghici ce faceau? Nici eu nu stiu.. dar parea suspect" zambi Ada mai dandu-i cateva ghionturi . prietenei ei .
Ajunse in Sala Mare, amandoua se indreptau spre masa Soimilor, care era deja plina de baieti. Ciudat. Nu era absolut nici o fata.
" O God!" spunea Ana "Sunt in rai!!.. Doar BAIETI".. cand prin fata lor trecu Johnny, Floppy si Benny. Amandoua observara ca aveau cravata in culorile albastru-argintiu.
" SUNT CU NOI IN CASA!!" urla Ada de fericire, iar toata lumea din sala, se intoarse spre cele doua fete.

OCC: lipsa de inspiratie, dar am vrut sa spark gheata Smile)
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Discutii la micul dejun Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Discutii la micul dejun Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Discutii la micul dejun Empty
MesajSubiect: Re: Discutii la micul dejun   Discutii la micul dejun I_icon_minitimeSam Aug 09, 2008 3:06 pm

OCC: inghetata?:X=))

"Jhonny....sal..!" spuse ana care se apropie de jhonny in timp ce rotaia un copanel de pui
"aaa...sal!" spuse Jhonny incercand sa zambeasca binevoitor in timp ce primea ghionturi de la floppy
"Jhonny...stiu ca te pricepi la potiuni...ma intrebam cum de asi putea sa prepar o potiune de Matraguna acuta:D" spuse zwinky care incerca sa se concentreze pe subiect..
"nu exista potiune de matragune acuta:)))))" spuse jhonny aproape razand iar floppy in dreapta lui se inneca cu cereale de ovaz cand auzi spusele lui zwinky...
atunci ada...
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
Ada McNair
Anul II
Anul II
Ada McNair


Numarul mesajelor : 210
Varsta : 27
Galeoni : 68,00
Bagheta : Bagheta Lunii pline
RPG metter :
Discutii la micul dejun Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Discutii la micul dejun Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Discutii la micul dejun Empty
MesajSubiect: Re: Discutii la micul dejun   Discutii la micul dejun I_icon_minitimeSam Aug 09, 2008 3:13 pm

care bineinteles se prapadea de ras, incerca sa fie cat mai serioasa..
" Vai...Ana... intreaba-l pe Floppy daca se pricepe la Transfigurari"
" Floppy... prietena mea vrea sa te intreb daca... Johnny are prietena?" spuse Ana , apropiindu-se de fata lui Floppy
" CE?" intreba Ada prostita.
Floppy se inneca cu pulpa de pui.
" prietena? Johnny? Ada? o__O"
Ada se inrosi si prefera sa se duca cu un scaun mai incolo, dar nu era loc decat intre Floppy si Johnny. Asa ca cele doua fete. Fura nevoite sa stea asa.
" VAi Ana! Ti-am zic ca am un herpes?" spuse Ada ..
" Serios?" spuse Ana incantata
" Da.. sa iti povestesc"

OCC: lipsa de inspiratie again :-J
Sus In jos
https://hp-forum.all-up.com
Leo Duroc
Anul II
Anul II
Leo Duroc


Numarul mesajelor : 160
Galeoni : 13,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Credintei
RPG metter :
Discutii la micul dejun Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Discutii la micul dejun Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/08/2008

Discutii la micul dejun Empty
MesajSubiect: Re: Discutii la micul dejun   Discutii la micul dejun I_icon_minitimeSam Aug 09, 2008 3:56 pm

Leo , care era la masa Cercetasilor, se uita cu jiind la cele doua fete. Erau destul de dragute, pana sa isi dea seama ca este chiar verisoara lui Ada, impreuna cu prietena ei cea mai buna,
"CE? AVEAU PRIETEN?" se mira Leo, inencadu-se cu niste paine destul de proaspata, cand zari niste fete dragute asezandu-se la masa cu el .
" Hei girls" spuse Leo bucuros, dat fetele incepura sa rada, si sa-si bata joc de el , ca facea ca tutul.
Leo zambi. Tot timpul zambea. Nici in cele mai groaznice momente nu ii lipsea zambetul. Ada il observa, si se duse la el repede.
" In sf am scapat de aia doi " spuse Ada... "Ma cam luau transpiratiile.. sincer"
Leo zambi, si se juca cu painea, rupand-o si facand inimioare.. multe. Cand Veni...

OCC: nu prea ma pricep eu la literatura Smile)
Sus In jos
Cezaruna Granger
Anul IV
Anul IV
Cezaruna Granger


Numarul mesajelor : 412
Varsta : 27
Galeoni : 93,00
Casa : Cercetasi
Bagheta : Bagheta Lunii Pline
Slujba : Vanzatoare la R&P
RPG metter :
Discutii la micul dejun Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Discutii la micul dejun Right_bar_bleue

Data de inscriere : 08/10/2008

Discutii la micul dejun Empty
MesajSubiect: Re: Discutii la micul dejun   Discutii la micul dejun I_icon_minitimeJoi Oct 09, 2008 8:19 am

Cand veni Hemoine care ii zambi luiLeo care facea ca tutu-n drum Smile)
"vai Leo" spuse ada" cred ca Hermoine te-a observat :>"
"crezi?..." spuse leo care inca nu si-a dezlipit ochii de pe ea si balea consistentin farfurie...Smile)
"da:> si inca cum :>:> uhu,....ce noroc de tn :>" spuse ana cu un oftat in glas
"din pacate noi (eu si ada) nu prea avem norrocul asta ...deocamdata ...:-<"
"da.....:-"




OCC: nu prea ma pricep eu la astea Smile)
Sus In jos
http://pheobe96.hi5.com
Continut sponsorizat





Discutii la micul dejun Empty
MesajSubiect: Re: Discutii la micul dejun   Discutii la micul dejun I_icon_minitime

Sus In jos
 
Discutii la micul dejun
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Glume la micul dejun
» Discutii intre Ochi de Soim

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RP :: Marea sala!-
Mergi direct la: