Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Este un forum Harry Potter, pentru fanii acestuia.
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Profetul Zilei 7 octombrie.

In jos 
AutorMesaj
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Profetul Zilei 7 octombrie. Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Profetul Zilei 7 octombrie. Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Profetul Zilei 7 octombrie. Empty
MesajSubiect: Profetul Zilei 7 octombrie.   Profetul Zilei 7 octombrie. I_icon_minitimeMar Oct 07, 2008 1:15 am

Profetul zilei

Abeforth Dumbledore,detinatorul de secrete!

Abeforth,fratele mai mic a lui Albus Dumbledore detine secrete de demult in legatura cu cu familia acestuia,cu prietenia lui Albus cu Grindwald si multe alte lucruri nedeslusite pana acum.
"Albus,fratele meu,pe langa simtul ratiunii si responsabilitatea pe care si-o asuma mereu a avut si mari slabiciuni in viata. La varsta de doar 17 ani,dupa cum bine mai stiati s-a imprietenit cu Grindwald care l-a influentat in rau pe Albus" Sustine Abeforth cu sinceritate.
"Cartea Ritei Skeeter nu este destul de obiectiva....nu stie adevaratele adevaruri...insa cine ar putea sti mai bine despre Ariana decat mine,fratele ei mai mare?"Mai sustine Abeforth incruntat.
"Nu am sa spun niciodata adevarul despre Ariana...doar eu si Albus l-am stiut cu adevarat...si mama...dar ei sunt acum in mormant purtand secretul cu ei pe vecie.Si eu voi duce secretul in mormant odata si odata." Spune Abeforth in incheierea monologului sau.
Vom afla vreodata adevarul pur? se pare ca Abeforth este singurul Detinator Al Secretelor



Noua retea de maturi,Milfo a lui Lucius ReaCredinta!

Lucius ReaCredinta promoveaza noua retea de maturi Milfo la pretul doar de 100 de galeoni.
La cateva teste mai amanuntite se poate spune ca isi merita banii,deoarece acesta maturi sunt pe departe cele mai agile si mai extraordinare decat celelalte fabricate vreodata.
Prima matura facuta,bine inteles dupa ce a fost testata i-a fost incedintata unicului sau fiu,Draco care acum o foloseste la scoala Hogwarts.
Pana acum,firma lui Lucius a facut peste 30.000 de maturi si se gasesc de astazi in magazine.
Lucius va crea si un nou model cat de curand,acesta se numeste "provido" care este special pentru incepatori in zbor.Ce au special aceste maturi este ca actioneaza vocal la peste 20 de comenzi simple.
Astazi,la ora 8:30 cand s-au primit cele 1000 de maturi Milfo in prmul magazin,"Maturis" de pe Aleea Diagon, Lucius ReaCredinta a fost de fata pentru a semna autografe,chiar si pe maturile cumparatorilor.Cei care au venit de dimineata cand s-au primit maturile nu numai ca au vrut sa il vada pe creatorul acestora ci si sa cumpere! Peste 200 de maturi s-au vandut doar astazi dimineata.


Volumele "Vrajitoria" de fratii Lumnos au facut ravagii in intreaga tara!

Fratii Lumnos au scris si au scos pe piata de o saptamana volumele "Vrajitoria".Cele 5 volume in care este vorba despre cele mai usoare farmece pana la cele mai grele,date despre vrajitori importanti,cand a fost descoperita magia,etc au facut ravagii in intreaga tara! Volumele fratilor se vand ca painea calda in orice librarie.Mai nou,scoala de farmece si vrajitorii,Hogwarts a fost dotata cu 500 de ast fel de volume.Aceste carti miraculoase si extrem de interesante pot fi citite de elevi din anul I pana la adulti.
"Ne bucuram ca putem oferi atat elevilor cat si adultilor date,farmece si orice ii intereseaza despre magie in doar 5 volume" Ne spune Michel,unul dintre fratii Lumnos.
"Cartile sunt uimitoare! Am auzit ca si Hogwarts'ul va fi dodat cu asemenea volume si sunt foarte fericita! In doar o saptamana de la lansare am citit doar un volum care mi s-a parut extrem de interesant.Acest prim volum contine doar 1000 de pagini dar al doilea si mai mult. Datele din carte ma ajuta si la referate,la istoria magiei,etc" Sustine o fata foarte bucuroasa in anul III de la Hogwarts.



Moarte sinistra

O fetita non murit aseara in oraselul Humly. In varsta de 10 ani fetita era insotita de un vrajitor,tatal ei. Acestia doi se indreptau spre gradinita fetitei cand deodata doi dementori i-au atacat.Tatal acesteia a fost omorat primul prin blestemul de neiertat,apoi fetita,sarutata de dementori apoi aruncaduse asupra sa blestemul fatal.Cine a facut blestemul fatal asupra celor doi? De unde au venit dementorii? Martori oculari nu exista deoarece se aflau pe o straduta laturalnica,in camp deschis,de la marginea orasului.Misterul contiuna.Aurori si alti cercetatori se afla in Humly pentru investigatii.
"Doar un om ar putea savarsi blestemul de neiertat.Cu siguranta cu dementor ar fi facut asta.Fata a fost sarutata de un dementor...nu se stie totusi cum au ajuns ei acolo..in maxim 4 zile speram sa aflam adevarul despre caz,trebuie sa-l aflam" Sustine Petric Putter,un auror de la minister.
"Practic noi detinem controlul asupra dementorilor,nu inteleg cine i-ar putea controla.Cat despre persoana care i-a omorat pe cei doi ramane sa vedem...am analizat bagheta domnului Thomas,tatal fetei si putem spune ca s-a aparat impotriva dementorilor folosind vraja Patronus.Insa nu a mai aruncat alta vraja atunci.Se pare ca nu observase persoana care i-a omorat avand in vedere ca nu a facut alte vraji in afara de patronus" Ne marturiseste de la fata locului Mifford Lucas,auror.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
 
Profetul Zilei 7 octombrie.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Profetul zilei 8 Octombrie.
» Profetul Zilei 12 octombrie
» Petrecerea Ochilor de Soim (doar pe data de 20 octombrie!)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Reviste :: Profetul Zilei-
Mergi direct la: