Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Este un forum Harry Potter, pentru fanii acestuia.
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Profetul Zilei 12 octombrie

In jos 
AutorMesaj
Anna Follins
Anul V
Anul V
Anna Follins


Numarul mesajelor : 552
Varsta : 28
Galeoni : 39,00
Casa : Ochi de Soim
Bagheta : Bagheta Renasterii
RPG metter :
Profetul Zilei 12 octombrie Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Profetul Zilei 12 octombrie Right_bar_bleue

Pet : Porumbel Alb
Data de inscriere : 09/08/2008

Profetul Zilei 12 octombrie Empty
MesajSubiect: Profetul Zilei 12 octombrie   Profetul Zilei 12 octombrie I_icon_minitimeDum Oct 12, 2008 3:29 am

Profetul Zilei

Nationala de Vajhat

Mult asteptata nationala de vajhat incepe pe data de 15 febroarie 2009.Pana atunci jucatorii se pregatesc pentru marele meci.Inca de acum antrenamentele se tin lant la echipa nationala de vahjat a Angliei.
"Ne pregatim din plin,trebuie sa castigam!" Ne spune Viktor Krum cu mare incredere in sine si in echipa sa.
In toate ziarele si revistele acesta este un subiect foarte discutat.Fanii inca de acum se aprovizioneaza cu tricouri,brelocuri,steaguri si sapci cu echipa nationala a Angliei.
Anul acesta va participa si Rusia,Australia,Danemarca,Franta,China,Spania si multe altele.
Cupa nationala se va desfasura pe perioada 15 feb. - 15 martie.
Vom mai reveni cu mai multe date pentru dumneavoastra despre cupa nationala.



Lupin demascat!

Fostul profesor de aparare contra magiei negre de la Hogwarts a fost descoperit! Remus Lupin a fost,de cand era un mic copil un varcolac! Se pare ca intr-o seara Lupin a mers impreuna cu sotia sa Tonks la camping.In acea seara era luna plina asa ca,Lupin s-a transformat in lup.Cativa martori oculari ne marturisesc socati:
"Nu pot sa cred ce mi-am vazut ochilor! Pe barba lui merlin! Credeam ca acest om este cinstit si drept...nu credeam ca in spatele aceste persoane se afla un lup care il con troleaza atunci cand este luna plina."
"Credeam ca este imposibil insa m-am inselat atunci cand am vazut cu ochii mei ce s-a intamplat cu Lupin,adica s-a transformat chiar sub ochii mei in lup!"
Acesti martori oculari erau la mai mult de 100 de metri de ei,la un restaurant. Lupin si Tonks veniti la camping pe camul de mai incolo de restaurant.Cand luna plina s-a zarit pe cer Lupin a intalnit inevitabilul,a devenit om lup.Lupin neaga toate acestea si sotia sa la fel.Misterul continua!


Noua retea postala,MIRS!

Aparuta de nu mai mult de 2 zile,noua retea postala MIRS este acum intalnita in toata Anglia!
Aceasta presupune trimiterea scrisorilor doar la atingerea cu bagheta si rostind locul unde vrei sa ajunga scrisoarea iar la sfarsit sa spui tare si clar "MIRS". Simplu si usor,toata Anglia este acum la curent cu aceasta noua retea,bucurandu-se din plin de ea.
Reteaua MIRS a fost inventata de Richard Rosse si a publicat-o imediat la minister,care l-au ajutat sa-si puna aceasta inventie in practica.
"Acum bufnitele sunt de domeniul trecutului!Este mult mai eficienta reteaua aceasta!" Ne dezvaluie Richard.



Certuri la Minister!

Domnul Arhture Weasley s-a certat astazi cu Richard Bloom din cauza injuriilor aduse de Bloom la adresa lui Weasley.Cearta a ajuns pana la aruncarea vrajilor unul asupra celuilalt.
Din fericire,ministrul magiei,insusi era prin apropiere si i-a calmat pe cei doi.
"Nu am mai vazut asa ceva! Vor fi grav sanctionati! Nu se face asa ceva la servici!"
Ne declama ministrul magiei.
Se pare ca,domnul Weasley si Bloom nu au vrut sa ne spuna nimic atunci cand am fost
sa le luam interviu.
Sus In jos
http://www.picaj.blogspot.com
 
Profetul Zilei 12 octombrie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Profetul Zilei 7 octombrie.
» Profetul zilei 8 Octombrie.
» Petrecerea Ochilor de Soim (doar pe data de 20 octombrie!)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Reviste :: Profetul Zilei-
Mergi direct la: